مراسم گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۰۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۰ کد : ۳۱۴۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۹
در آستانه فرارسیدن سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر، مراسم گرامیداشتی با حضور رئیس، مسئولان و دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در تالار دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی این دانشگاه برگزار شد.
مراسم گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد، دکتر علی بختیاری پور سردار دوران دفاع مقدس و جانباز، به سخنرانی پرداخت.

سردار دوران دفاع مقدس ضمن تبریک افتخارآفرینی ملت ایران در عرصه انتخابات، به نکاتی در خصوص جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: آگاهی در خصوص برخی مسائل جنگ، برای همگان و به ویژه نسل جوان که در آن ایام حضور نداشته‌اند، ضروری است.

بختیاری پور خاطرنشان کرد: جوانان امروز باید بدانند که جنگ ما یک جنگ احساسی و بر اساس عواطف صرف نبود، بلکه دفاعی سراسر توأم با تعقل، تدبیر و برنامه بود و آنجا که سخن از اندیشه و تدبیر به میان باشد، قطعاً مصالح شخصی و منیّت، در تصمیم‌گیری‌ها جایی نداشته است.

وی با تأکید بر پرهیز از توصیفات اغراق‌گونه در خصوص حوادث جنگ و شخصیت شهدا، بیان داشت: گاهی متأسفانه چنان در بیان این توصیفات، مبالغه صورت می‌گیرد که جوان امروز احساس فاصله بسیار دور بین شخصیت خود و شخصیت شهدا می‌کند.

سردار دفاع مقدس ادامه داد: جوانانی که امروز در دانشگاه‌ها حضور دارند، فاصله دوری با شهدای دوران جنگ ندارند و همه آن‌ها می‌توانند امثال شهید باکری برای عصر حاضر باشند؛ بنابراین نباید با بزرگ‌نمایی شهدا، اقدامات رزمندگان را تخریب کرد و میان آنان و جوانان کنونی فاصله انداخت.

گفتنی است در این مراسم برنامه‌های متنوعی همچون سرودخوانی اشعار انقلابی توسط گروه دانش‌آموزی و نمایش طنز با موضوع جنگ، توسط گروه تئاتر دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه برگزار شد.

کلید واژه ها: شهید چمران