معرفی برگزیدگان مسابقه ایده بازار دریایی درهرمزگان

۰۳ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۲ کد : ۳۱۴۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۲
این رویداد با همکاری مرکز رشد دانشگاه هرمزگان، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری استان هرمزگان برگزارشد.
معرفی برگزیدگان مسابقه ایده بازار دریایی درهرمزگان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین رویداد دانشجویان، دانش آموزان و استادان شرکت داشتند که در نهایت پس ارائه ایده ها و داوری آنها نفرات و ایده های برگزیده مشخص و تقدیر شدند.

همچنین برگزیدگان مسابقه ایده بازار دریایی و راه یافتگان به مرحله کشوری معرفی شدند.

محمدعلی میرزایی مدیرمرکز رشد دانشگاه هرمزگان درهمین زمینه گفت: امروزه ایده پردازی و نوآوری، انقلابی بزرگ درحوزه‌های کارآفرینی و ظهور کسب‌وکارهای نوپا در جهان به وجود آورده است و به‌منظور گردآوری و تسریع ورود ایده‌ها به بازار تولید محصولات، مسابقات ایده پردازی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل‌گرفته‌اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کند.

وی ادامه داد: دراین راستا برابر برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده مسابقه ایده بازار در حوزه دریایی، توسط مرکز رشد دانشگاه هرمزگان با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری استان هرمزگان با حضور استادان و دانشجویان دردانشگاه هرمزگان برگزارشد.

میرزایی تصریح کرد: دراین مسابقه بالغ‌بر ۶۵ ایده دریافت شد، که از این میان ۲۶ ایده با رأی داوران به مرحله نهایی راه یافتند.

وی بیان کرد: این مسابقه در دو مرحله برگزارشد که درمرحله نخست، ایده پردازان ایده‌های خود را در قالب فایل پاورپوینت به مدت ۳ دقیقه ارائه کردند و پس از داوری و انتخاب، ۱۰ ایده اولیه توسط داوران به مرحله دوم مسابقه راه یافتند و ایده پردازان دراین مرحله ایده‌های خود را به مدت ۵ دقیقه به همراه پرسش و پاسخ ارائه کردند و نهایتاً ۳ ایده برتر توسط داوران معرفی شد.

مدیرمرکز رشد دانشگاه هرمزگان گفت: ایده تولید نانو فیلم‌های کیتوسانی غنی‌شده با اسانس‌های گیاهی از ضایعات میگو که کاربرد در صنایع غذایی و کشاورزی دارد، ایده شمارش لارو میگو و ایده تولید آمپول کلاژن خیار دریایی با قابلیت برطرف‌کنندگی خطوط پیری و حفاظت کننده و جوان‌کننده پوست به‌عنوان ایده‌های برتر این مسابقه انتخاب شدند.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان هرمزگان