برگزاری نشست مرکز پژوهش نفت استان کرمانشاه، با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۰۲ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۳ کد : ۳۱۴۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۳
نشست دکتر محمد نوروزی، ریاست مرکز پژوهش و توسعه فنآوری نفت استان کرمانشاه با حضور دکتر علی اکبراختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه و با موضوع ساخت پژوهشگاه نفت استان برگزار شد.
برگزاری نشست مرکز پژوهش نفت استان کرمانشاه، با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به تجربه ساخت دانشگاه صنعتی کرمانشاه که دارای ویژگی های منحصر به فردی از لحاظ کیفیت ساخت، معماری و تجهیزات نوین آزمایشگاه ها می باشد، مقرر شد که پژوهشگاه نفت کرمانشاه با مدیریت و توان فنی دانشگاه صنعتی کرمانشاه احداث شود.

در این نشست، دکتر علی اکبر اختری ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص ویژگی و پیچیدگی های ساخت دانشگاه صنعتی کرمانشاه، آزمایشگاه های نفت و شیمی دانشگاه صنعتی کرمانشاه را که دارای استانداردهای روز دنیا می باشد، از الگوهای مناسبی برای استفاده در ساخت پژوهشگاه برشمرد.

وی افزود: با توجه به اینکه این پروژه به صورت قراداد EPC می باشد، می بایست کلیه استاندارد ها و ضوابط فنی و آیین نامه های روز دنیا در خصوص احداث پژوهشگاه های صنعتی و الزامات HSE به بصورت کامل رعایت شود.

گفتنی است این پروژه که با بودجه تقریبی ۱۰۰ میلیارد ریال و متراژ تقریبی ۳۷۰۰ متر مربع همراه با محوطه سازی در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۶، عملیات اجرایی آن طی مدت ۲ سال آغاز خواهد شد اشتغال زایی تقریبی بیش از ۱۰۰ نفر را در پی خواهد داشت.

در پایان نشست، رئیس دانشگاه ابراز امیدواری کرد با توجه به تصمیمات این نشست به زودی قرارداد ساخت پژوهشگاه نفت استان منعقد خواهد شد که اشتغال زایی و ایجاد بستر پژوهش کاربردی در صنعت نفت را در جهت پیشرفت و توسعه استان در پی خواهد داشت