سرپرست دانشگاه جیرفت :اعضای هیئت علمی محور حرکت و منشاتحول در ارتقای کیفی دانشگاه هستند

۰۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۶ کد : ۳۱۳۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۹
سرپرست دانشگاه جیرفت گفت: استادان محور حرکت و منشا تحول در ارتقای کیفی دانشگاه هستند.
سرپرست دانشگاه جیرفت :اعضای هیئت علمی محور حرکت و منشاتحول در ارتقای کیفی دانشگاه هستند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شاپور کوهستانی در نشست با اعضای هیئت علمی دانشگاه افزود: انسجام و همدلی استادان و همچنین نقش تعیین کننده آنها به عنوان موتور محرکه و منشاتحولات بنیادین در نظام آموزشی و در جهت پیشبرد برنامه استراتژیک دانشگاه و ارتقای کیفی مجموعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی بسیار مهم است لذا در این راستا باید گام برداریم.

وی تصریح کرد: در راستای ارتقای شان و منزلت استادان تلاش می کنیم و این مهم با مشارکت همه اعضای هیئت علمی میسر می شود.

دکتر کوهستانی بر لزوم اتحاد و همدلی در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه تاکید کرد و گفت: دانشگاه جیرفت یک نهال نوپاست لذا یاید در راستای توسعه همه جانبه آن تلاش کنیم و این مهم نیاز به اتحاد دارد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بهره‌برداری بهینه از مجموعه منابع کشور برای حرکتی منظم و پیوسته از وضعیت موجود به جایگاه علمی آرمانی، در قالب نقشه جامع علمی کشور تأکید بیان کرد: در همین راستا دانشگاه جیرفت اقدام به تدوین سند راهبردی کرده است.

دکتر کوهستانی ادامه داد: دانشگاه جیرفت باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود را به سمت تحقق اهداف، راهبردها و اولویت‌های نقشه جامع علمی سوق دهد تا وضعیت مطلوب علم و فناوری در افق ۱۴۰۴ در منطقه جنوب کرمان محقق شود.

وی تقویت سیاست‌های بروندادی و خارجی را مهم ارزیابی کرد و افزود: باید رابطه مطلوب دستگاه های اجرایی و همچنین پژوهشکده ها با دانشگاه جیرفت حفظ و تقویت شود و با تعامل با دستگاه‌های اجرایی و واحدهای صنعتی در راستای تقویت دانشگاه گام برداریم.