دومین جشن دانش آموختگان پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۴ کد : ۳۱۳۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۴۵
همزمان با بیست و هفتمین سال تأسیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ، دومین جشن بزرگ دانش آموختگان این پژوهشگاه با حضور اعضای هیئت رئیسه، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان پژوهشگاه و ۱۲۰ دانش آموخته مربوط به سال های ۹۰ تا ۹۳ در رشته های شیمی ومهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سالن مرکز همایش های حکمت این پژوهشگاه برگزار شد.
دومین جشن دانش آموختگان پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمد رضا امیدخواه رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در سخنانی اظهار داشت: مهم ترین وظیفه دانش آموختگان در دوران پس از فارغ التحصیلی باید حفظ ارتباط با پژوهشگاه و ارائه خدمت به مردم و مملکت باشد که تنها این عملکرد نشانه رسوخ علم در شخصیت شماست و خدای نکرده اگر کسی به علم خود مغرور شود، بی شک آسیب می بیند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود انسانیت و فروتنی را از دیگر صفات اهالی علم و دانش عنوان کرد و گفت: من از تمامی دانش آموختگان می خواهم که ارتباط خود را با مجموعه عوامل پژوهشگاه قطع نکنند زیرا شما هم اکنون مانند خون تازه ای هستید که وارد شریان حیاتی و کاربردی در بخش علوم و فناوری کشور شده اید و ارتباط تنگاتنگ شما عزیزان با ما می تواند دانش شما را به روز نگه داشته، ارتقا بخشد و اهداف پژوهشگاه را محقق سازد.

دکتر امیدخواه با برشمردن اهمیت علم شیمی در چرخه زندگی دانش آموختگان که دارای پتانسیل های بزرگی هستند مجدداً از آنان خواست تا ارتباط خود را با پژوهشگاه حفظ کنند و کار آفرین خوبی باشند تا از ثمره آن این پژوهشگاه با دریافت کمک اهدایی سطح خود را بیش از پیش ارتقا بخشد مانند دانشگاه استندفورد که ایجاد این دانشگاه بزرگ از نتیجه ارتباطات خوب دانش آموختگان آن بوده است و یکی از والدین با کمک های اهدایی به ایجاد آن همت کرد که هم اکنون یکی از مراکز علمی معتبر جهان به شمار می رود.

دکتر محمد سعید عبایی مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه نیز در خصوص نقش پژوهش در تربیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ایراد سخن پرداخت.

سپس دکتر موسوی موحدی مدیر امور فرهنگی پژوهشگاه به عنوان دبیراجرایی این برنامه با برشمردن اهداف این مراسم و قدردانی از زحمات والدین عزیز ابراز امیدواری کرد تا این ارتباط خوب ایجاد شده با پژوهشگاه هر چه بهتر استحکام یابد.

وی همچنین از مسئولان پژوهشگاه به خاطر ارائه تسهیلات در برگزاری این جشن سپاسگذاری کرد و گفت: امیدوارم این نشست صمیمی موجبات همدلی و ارتباط نزدیک دانش آموختگان با پژوهشگاه را بیش از پیش فراهم سازد.

گفتنی است اعطای لوح سپاس و هدیه رئیس پژوهشگاه به دانش آموختگان و اجرای جنگ شادی، سخنرانی یکی از والدین دانش آموختگان در قدردانی از مسئولان و اعضای هیئت علمی و گرفتن عکس دسته جمعی با موسس و بنیانگذار پژوهشگاه پرفسور بلورچیان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 


( ۱ )