اولین نشست روسای اداره امور خوابگاه های دانشگاه های منطقه شش کشوردر دانشگاه شهرکرد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۶ کد : ۳۱۳۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۷
اولین نشست روسای اداره امور خوابگاه های دانشگاه های منطقه شش کشوردر دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
اولین نشست روسای اداره امور خوابگاه های دانشگاه های منطقه شش کشوردر دانشگاه شهرکرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، اولین نشست روسای اداره امور خوابگاه های دانشگاه های منطقه شش کشور با حضور دکترعباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان، دکتر تقی زاده معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان، دکتر علی اکبر کجباف دبیر منطقه ۶ معاونان دانشجویی و دکتر شایان شامحمدی رئیس دانشگاه شهرکرد، در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

دکتر شامحمدی در آغاز این نشست، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گفت: یکی از وظایف ما تحقق اقتصاد دانش بنیان جهت رفاه حال کارکنان و دانشجویان است که در این جهت اولین اقدام مهم افزایش اعتبارات دانشگاه بود که در زمینه مختلف پژوهشی، تکمیل ساختمان های نیمه تمام و بخش رفاهی مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: در بخش رفاهی اهمیت ویژه ای به خوابگاه ها شده است که از مهم ترین آن جلب حمایت خیرین در زمینه ساخت خوابگاه هایی دانشجوئی است ودر حال حاضر خیرین در حال ساخت خوابگاه ۵۰۰۰ متری حاج الیاس رئیسی، خوابگاه ۳۲۰۰ متری بنیاد ۱۵ خرداد که در حال اجراست وخوابگاه دخترانه فارسان که پیشرفت ۵۰ در صدی داشته است و تمام تلاش ما تکمیل و بهره برداری هر چه سریعتر این خوابگاه هاست.

دکتر عباس قنبری نیز دراین نشست گفت: دانشگاه ها علاوه بر خدمات رسانی و استعداد یابی باید تلاش کنند تا دانشجویان به خاطر رفاهی از ادامه تحصیل باز نمانند.

وی در ادامه از عزم عمومی برای تغییر نام خوابگاه های دانشجویی به سرای دانشجویی جهت تغییر در روحیه دانشجویان وساز کار خوابگاه ها گفت: تغییر این نام به سرای دانشجویی از بار منفی و کسل کننده خوابگاه ها کم می کند.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان گفت: در صندوق رفاه کار گروهی تشکیل می شود که درآن دانشگاه ها با مدیریت صندوق رفاه و بانک های علاقه مند، روی بخش کمک و حمایت توسعه و اشتغال جهت تبدیل علم به کار و تولید تعامل و همکاری خواهند داشت تا دانشجویان در دوران دانشجویی تبدیل علم به ثروت را آموزش ببینند تا بعد از فراغت از تحصیل هیچ فارغ التحصیلی به دنبال کار نباشد.