فارغ التحصیل رشته فلسفه دانشگاه حکیم سبزواری مقام نخست مسابقات قرائت قرآن مالزی را کسب کرد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۵ کد : ۳۱۳۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۷
حامد علیزاده’ قاری ایرانی و فارغ التحصیل رشته فلسفه دانشگاه حکیم سبزواری مقام نخست مسابقات قرائت قرآن مالزی را کسب کرد
فارغ التحصیل رشته فلسفه دانشگاه حکیم سبزواری مقام نخست مسابقات قرائت قرآن مالزی را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حامد علیزاده قاری ایرانی و فارغ التحصیل رشته فلسفه دانشگاه حکیم سبزواری شرکت کننده در پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم مالزی مقام نخست مسابقات قرائت را کسب کرد.

قاری ایرانی در آیین پایانی جایزه خود را از سلطان محمد پنجم، سلطان ایالت کلانتان و پادشاه مالزی و ‘احمد زاهد حمیدی’ معاون نخست وزیر دریافت کرد.

در این آیین که در تالار استقلال مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور برگزار شد، مقامات بلندپایه دیگر مالزی، ‘علی محمد سابقی’ رایزن فرهنگی ایران در این کشور جنوب شرق آسیا و گروه کثیری از مردم مالزی نیز حضور داشتند.

حامد علیزاده قاری ۲۶ ساله ایرانی در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم مالزی با کسب ۸۹٫۹۶ امتیاز در بخش قرائت به مقام نخست رسید و ‘آوانگکو محمد ادیب الامان بن پنگیران جاجی مرزوقی’ از کشور برونئی با ۸۹٫۵۸ امتیاز دوم شد.

داورانی از کشورهای مختلف از جمله مالزی، مصر، عربستان، لبنان، قطر، اندونزی، تایلند، مغرب، و برونئی به ارزیابی قرائت قاریان کشورهای مختلف پرداختند.

حامد علیزاده، قاری ایرانی به عنوان نفر نخست رقابت های مالزی در بخش قرائت یک شمش طلا به ارزش ۷۰ هزار رینگیت (حدود ۱۶ هزار و ۳۰۰ دلار) و ۴۰ هزار رینگیت (حدود ۹ هزار و ۳۰۰ دلار) وجه نقد دریافت کرد.

گفتنی است پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی با حضور ده ها قاری از کشورهای مختلف در مرکز تجارت جهانی پوترا شهر کوالالامپور گشایش یافته بود.