اعطای جایزه دکتر مارقوسیان به دانش آموخته پژوهشگاه مواد و انرژی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۷ کد : ۳۱۳۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۵
همزمان با برگزاری یازدهمین کنگره دوسالانه و دومین همایش بین‌المللی سرامیک ایران در محل پژوهشگاه نیرو، دکتر محمد حسن بارونیان فارغ التحصیل مقطع دکترای پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان برنده جایزه دکتر مارقوسیان معرفی و حائز بالاترین امتیاز شناخته شد.
اعطای جایزه دکتر مارقوسیان به دانش آموخته پژوهشگاه مواد و انرژی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،، جایزه دکتر مارقوسیان هر دو سال یک‌بار همزمان با برگزاری کنگره دوسالانه سرامیک ایران از طرف انجمن سرامیک به یک پژوهشگر جوان برگزیده در حوزه سرامیک اعطا می‌شود.

بر پایه این گزارش، پژوهشگران جوان در این حوزه با ارسال مدارک و مستندات تحصیلی و علمی خود به همراه توصیه نامه از استادان مورد بررسی هیئت داوری قرار می‌گیرند. هیئت داوری با در نظر گرفتن مدارک و رتبه تحصیلی، اعتبار مقالات و ضریب تاثیر و دیگر مدارک، فردی که بالاترین امتیاز را دریافت کند برای این جایزه معرفی می‌کنند.

یازدهمین کنگره دوسالانه و دومین همایش بین‌المللی سرامیک ایران بزرگترین رویداد در حوزه سرامیک کشور است که با سابقه‌ای بیش از بیست سال، هر دوسال یک‌بار با حضور استادان، پژوهشگران، صنعتگران، متخصصان و دانشجویان از ایران و دیگر کشورها با حضور تعدادی از سخنرانان شاخص بین‌المللی انجام می‌شود و در این دوره از بزرگان سرامیک ایران؛ دکتر محمدعلی بهره ور عضو هیئت علمی پژوهشگاه مواد و انرژی و مهندس محمد روشنفکر تجلیل شد.

گفتنی است در این همایش، نمایشگاه جانبی نیز برای ارائه محصولات و تجهیزات شرکت‌های داخلی و خارجی دایر شد که پژوهشگاه مواد و انرژی نیز با برپایی غرفه، دستاوردهای خود را در زمینه سرامیک ارائه کرد و برای اولین بار سمپوزیوم تکنولوژی‌های نوین ایران و آلمان با همکاری مجموعه cfi آلمان در این کنگره برگزار شد.