اخذ گواهینامه ISO۱۷۰۲۵ توسط آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات IP-PBX دانشگاه فردوسی مشهد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۶ کد : ۳۱۳۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۵۵
آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات IP-PBX گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد موفق به اخذ گواهینامه ISO۱۷۰۲۵ از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شد.
اخذ گواهینامه ISO۱۷۰۲۵ توسط آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات IP-PBX دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات IP-PBX درپائیز سال ۱۳۸۹ در فضایی با متراژ حدود ۱۲۰ متر مربع درمحل دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد تاسیس شد. کلیه مراحل ممیزی و استقرار استاندارد ISO 17025 در این آزمایشگاه انجام شده است.

بر پایه این گزارش، این آزمایشگاه توانایی ارائه خدمات از جمله انجام کلیه تست‌های تعامل، کارایی، تطابق و سرویس برروی محصولات IP-PBX و SIP PHONE و صدور گزارش‌های تست، انجام کلیه تست‌های تجهیزات IP مبتنی بر پروتکل SIP ، مشاوره در زمینه تجهیزات و شبکه‌های VOIP ،طراحی، پیاده سازی و راه‌اندازی تجهیزات و شبکه‌های VOIP ، آموزش مفاهیم انتقال صوت بر روی VOIP – IP ، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای علمی درزمینه VOIP و NGN ، برگزاری دوره‌های آموزشی CCNA, CCNP-Routing, CCNP-Switching, CCVP, Network + و IP-PBX به بخش صنعت و آکادمیک را دارد.

گفتنی است IP-PBX یک سیستم تلفنی است که برای تحویل صوت یا تصویر از طریق یک شبکه داده و همکاری با شبکه سوئیچینگ تلفنی عمومی طراحی شده است. دروازه‌های صوت روی پروتکل اینترنت می‌توانند با عملکردهای معمول PBX ترکیب شوند که این امر باعث می‌شود که از اینترانت داخلی تحت مدیریت خود بتوان برای کمک به کاهش هزینه ارتباطات استفاده کرد.