تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۱ کد : ۳۱۳۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۱
تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان با حضور دکتر عبدالرضا جوان‌جعفری رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد ، دکتر محسن خلیلی مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه، تعدادی از مدیران دانشکده و محمد صدیقی‌فر مدیر و تعدادی از اعضای موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان امضا شد.
تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جوان‌جعفری رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد این تفاهم نامه را شروعی برای یک فرآینده جدید در فعالیت های دانشکده عنوان کرد و اظهار داشت: گروه علوم سیاسی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد یکی از بهترین گروه‌های آموزشی موجود در کشور می باشد.

دکتر خلیلی مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست اظهار داشت: گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۷۸ تاسیس شده است و امضای این قرارداد راهی برای زمینه‌های همکاری مشترک این گروه عنوان کرد.

سپس محمد صدیقی‌فر مدیر موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان بر اهمیت تغییرات ژئوپلیتیکی شرق ایران اشاره کرد و افزود: مجاورت استان خراسان با کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان این ضرورت را برای بررسی این حوزه توسط موسسات مطالعاتی مستقر در استان و مراکز علمی استان مانند دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور می‌طلبد.

گفتنی است برگزاری سمینار، همایش، سخنرانی و میزگردهای علمی و تخصصی در موضوعات مورد علاقه طرفین، همکاری در اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، نشر مشترک کتاب، برگزاری کارگاه های فصلی آموزشی، مبادله محصولات علمی-تحقیقاتی، طراحی و انتشار نشریات تخصصی، ایجاد دوره‌های آموزشی، حمایت از پایان نامه‌های دکتری و ایجاد فرصت تحصیلی در کشورهای هدف، بخش‌هایی از این تفاهم نامه می‌باشد.