در رتبه بندی دانشگاه های کشور دانشگاه تفرش رتبه ۳۷ دانشگاه های جامع ایران را کسب کرد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۶ کد : ۳۱۲۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۲۷
مدیر پژوهشی و فناوری دانشگاه تفرش گفت: بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)؛ رتبه بندی سال ۹۵-۹۴ دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور، دانشگاه تفرش رتبه ۳۷ دانشگاه های جامع ایران را کسب کرد.
در رتبه بندی دانشگاه های کشور دانشگاه تفرش رتبه ۳۷ دانشگاه های جامع ایران را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر "سهیل واشقانی فراهانی" با اشاره به ارتقای رتبه این دانشگاه نسبت به سال گذشته در میان دانشگاه های جامع کشور از ۴۷ به ۳۷ یادآور شد: ISC دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور را برای پنجمین سال متوالی به صورت رسمی بر اساس ۲۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات و فعالیت های اجتماعی- اقتصادی رتبه بندی نموده، که دانشگاه تفرش این موفقیت را کسب کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در این رتبه بندی ۷۱ دانشگاه از دانشگاه های جامع کشور در رتبه بندی سال ۹۵-۱۳۹۴ حضور داشته اند، افزود: در این رتبه بندی دانشگاه تهران رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده و دانشگاه های تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، دانشگاه بوعلی سینا و کاشان به ترتیب در جایگاه های دوم تا دهم قرار گرفته اند.

واشقانی تصریح کرد: دانشگاه تفرش نیز در این رتبه بندی در معیار پژوهشی امتیاز ۲۷ را در بین ۷۱ دانشگاه جامع کشور کسب کرده است.


( ۱۲ )