برگزاری مسابقات راکت آبی در دانشگاه صنعتی ارومیه

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۸ کد : ۳۱۲۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۶۸
مسابقات راکت آبی با شرکت ۱۱ تیم دانشجویی با حضور معاون آموزشی و پژوهشی و معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه در محل این دانشگاه برگزارشد.
برگزاری مسابقات راکت آبی در دانشگاه صنعتی ارومیه

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس وحید محمدزاده استاد راهنمای انجمن علمی مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی ارومیه درخصوص شرایط برگزاری و نحوه امتیاز دهی، گفت: مسابقات راکت آبی برای اولین بار در استان آذربایجان غربی و در سطح دانشجویی به میزبانی انجمن علمی مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی ارومیه با شرکت ۱۱ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های ارومیه و دانشگاه صنعتی ارومیه برگزارشد.

این مسابقه مفرح با حضور دکترمهدی بهبودنیا معاون آموزشی و پژوهشی و دکترصابر عزیزی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه و همچنین جمع کثیری از کارکنان، استادان و دانشجویان، با توضیحات علیرضا مهدی زاده دبیرانجمن علمی هوافضا، شروع شد. سپس راکت های آبی ساخته شده توسط تیم های دانشجویی در دو مرحله، یکی ثبت برد و دیگری هدف گیری، پرتاب شدند.

هیئت داوران پس از بررسی و جمع بندی امتیازات، تیم سیمرغ دانشجویان مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی ارومیه را با توجه به برخورد موشک به هدف و برد ۱۹۰ متر و استفاده از سیستم کنترلی وایرلس در لانچر به عنوان تیم اول و همچنین تیم های انجمن علمی هوافضا و اهری ها از دانشگاه صنعتی ارومیه را نیز به ترتیب تیم های دوم و سوم معرفی کرد.

استاد راهنمای انجمن علمی مهندسی هوا فضا در ادامه گفت: جوایز نقدی تیم های اول، دوم و سوم به ترتیب ۵، ۳ و ۲میلیون ریال است که توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی ارومیه تامین شده و طی مراسمی به برندگان اعطا خواهد شد.

کلید واژه ها: صنعتی ارومیه