امضای تفاهم نامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه شهیدرجائی و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۴ کد : ۳۱۲۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۲
درمراسم گرامی داشت مقام معلم و استاد، تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی به امضای دکترحمیدرضا عظمتی رئیس دانشگاه شهید رجائی و امیردریادار دکترحبیب الله سیاری فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رسید.
امضای تفاهم نامه علمی و پژوهشی بین دانشگاه شهیدرجائی و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه براساس برنامه ریزی به عمل آمده درمراسمی که به مناسبت گرامی داشت روز معلم و تقدیر از استادان برتر دانشگاه شهیدرجایی درسالن شهید طهرانی مقدم برگزارشد، منعقد شد.

همچنین ایجاد تعامل پویا و سازنده، تعریف و اجرای پروژه های مشترک، تامین نیازهای پژوهشی و آموزشی طرفین، ارتقای فرهنگ دریایی در کشور و استفاده از ظرفیت های موجود درجهت توسعه سواحل راهبردی مکران و تشکیل پژوهشکده مشترک ازجمله محورهای این تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی است.

ابتدا دکترعظمتی به تبیین نقش راهبردی دانشگاه شهیدرجایی درحوزه تولید علم و نیز تربیت نیروی انسانی اشاره کرد و از امکانات و بسترهای موجود این دانشگاه برای تامین نیازهای نیروی دریایی راهبردی درحوزه های پژوهشی و آموزشی یاد کرد.

وی با تاکید بر نقش دانشگاه شهیدرجائی درتولید علم بین المللی و نیز توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری موجود ابرازامیدواری کرد که این تفاهم نامه بتواند درآینده نزدیک به صورت اجرایی درآمده و طرفین و نیز جامعه کشور از منافع آن برخوردار شوند.

پس از سخنرانی و خیرمقدم رئیس دانشگاه شهیدرجایی، امیر دریادار دکترسیاری نیز با ارائه سخنرانی مبسوط خود به نقش مهم و راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و از لزوم حضور در آب های آزاد و توسعه سواحل راهبردی مکران با عنایت به تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به ارائه مطالب پرداختند.

براساس پیگیری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهیدرجایی مباحثی مانند برگزاری بازدیدهای میدانی ازسواحل جنوبی و مناطق دریایی کشور با هدف آشنایی با ظرفیت ها، فرصت ها و مشکلات موجود در این مناطق، برگزاری اردوهای علمی در سواحل مکران، حمایت علمی و معنوی ازفعالیت انجمن های دانشجویی درمباحث مرتبط با دریا، سواحل و علوم و فنون دریایی، مشارکت در برگزاری همایش های علمی و دانشگاهی، تحقیق و پژوهش درخصوص پروژه‌های مورد نظر در حوزه سطحی و زیرسطحی، دفاع الکترونیکی ارتباطات و مخابرات دریایی، فناوری اطلاعات، پهپادهای دریاپایه، سایبری و امنیت اطلاعات و امن ابزارهای هوشمند ازجمله مواردی است که درمحتوی توافقات فی مابین جهت همکاری دو طرف پیش بینی شده است.

کلید واژه ها: شهیدرجائی