رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از کتابخانه دانشگاه بیرجند بازدید کرد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۷ کد : ۳۱۲۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۵
دکتراشرف بروجردی رئیس کتابخانه ملی ایران از کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند بازدید کرد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از کتابخانه دانشگاه بیرجند بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت، دکترخلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند درنشستی که پس ازاین بازدید برگزارشد، پیشینه علمی و فرهنگی بیرجند از مدرسه شوکتیه تا دانشگاه بیرجند و سابقه بیش از چهل سال فعالیت این دانشگاه را معرفی کرد.

وی ضمن برشمردن مزایا و توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه بیرجند، بر کارکردهای اجتماعی و فرهنگی و نقش آموزش عالی در نگهداشت جمعیت در منطقه مرزی شرق کشور تأکید کرد.

رئیس دانشگاه بیرجند ازکتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند به عنوان کتابخانه ای با ظرفیت خدمات دهی به استان خراسان جنوبی یاد کرد و ضرورت توجه بیشتر ازسوی سازمان کتابخانه ملی را خاطرنشان ساخت.

همچنین دکتربروجردی با ابراز خرسندی از حضور دردانشگاه بیرجند در خصوص گسترش تعاملات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با این دانشگاه قول مساعد داد.

دکترلیلی سیفی رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند دراین دیدار گفت: کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند درسال ۱۳۵۴ همزمان با تأسیس دانشگاه شروع به فعالیت کرده و هم اکنون با حضور ۱۴ نفر کارمند در فضایی به وسعت چهارهزار مترمربع در سه طبقه با منابع فارسی و لاتین اعم از کتاب و نشریات کاغذی و مجازی خدمات گسترده و متنوعی را به دانشجویان و اعضای هیئت علمی و مراجعان از دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی خراسان جنوبی ارائه می کند

کلید واژه ها: بیرجند