رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی از پارک علم و فناوری خراسان رضوی بازدید کرد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۵ کد : ۳۱۲۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۱
دکترسید سعید احمدی زاده رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی دربازدید از پارک علم و فناوری خراسان گفت: هدایت نخبگان متخصص این استان جهت اشتغال در شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان از اولویت های امسال ماست.
رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی از پارک علم و فناوری خراسان رضوی بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراحمدی در دیدار با رئیس و برخی مدیران پارک علم و فناوری خراسان با بیان اینکه به کارگیری از تخصص و دانش نخبگان استان خراسان جنوبی در مراکز رُشد و شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان از اولویت های ما درسال جاری است، خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۱۴۴۲ نخبه تحت پوشش بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی فعالیت می کنند که ازاین تعداد ۱۵۹ نخبه سطح ۲ و ۳ کشور هستند و مابقی نخبگانی اند که در المپیاد های بین المللی و مقاطع مختلف کنکور حائز بهترین رتبه ها شده اند که بعضاً طرح ها و ایده های ارزشمندی را به ثبت رسانده اند.

وی افزود: نخبگان استان خراسان جنوبی می توانند با ایجاد بستر مناسب ایجاد شده از سمت بنیاد نخبگان و با حمایت مراکز علمی علی الخصوص پارک علم و فناوری خراسان ایده‌ها و طرح‌های مختلف خود را در زمینه‌های پتروشیمی، نفت، گاز به تولید برسانند و ضمن ایجاد اشتغال، زمینه ساز تحولی عظیم در صنعت کشور باشند.

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی ادامه داد: طبق قانون و آئین نامه های مصوب شده در دولت، هرکدام از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان پارک خراسان که نخبگان تحت پوشش بنیاد را بنا به تخصص و نیاز مجموعه به کار بگیرند بنیاد نخبگان سه سال حقوق و مزایای نخبگان را طبق ضوابط (درسال اول ۹۰٪‏، سال دوم ۸۰٪‏ و سال سوم ۷۰٪‏) را به شرکت پرداخت می کند.

دکتراحمدی زاده همچنین اضافه کرد: کمک به ایجاد هسته های کارآفرینی در شرکت ها با حضور نخبگان درمقاطع کارشناسی، کاشناسی ارشد و دکترا و همچنین به کارگیری نخبگانی که آماده به خدمت هستند توسط شرکت‌ها، با استفاده ازتسهیلات نظام وظیفه از دیگری برنامه های تسهیل گری برای نخبگان درتعاملات پارک خراسان و بنیاد نخبگان می باشد.

درادامه جلسه دکترسیدحسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به فعالیت گسترده شرکت های دانش بنیان و فناور پارک گفت: خوشبختانه امروز شرکت‌های ما در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی های نو و تجدید پذیر، داروسازی، گیاهان دارویی و کشاورزی و دستاوردهای مهم و ارزشمندی را برای استان و کشور به ارمغان آورده اند و در سطح ملی و بین المللی نیز فعالیت می کنند.

وی افزود: پارک خراسان این آمادگی را دارد با توجه به حضور نخبگان تحت پوشش بنیاد در زمینه‌های تخصصی مختلف، شرایط را برای حضور و استفاده از دانش و تخصص این عزیزان درشرکت های دانش بنیان و فناور پارک خراسان فراهم کند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان خاطرنشان کرد: توانمندی‌های نخبگان تحت پوشش به صورت رسمی از طریق بنیاد نخبگان به روابط عمومی و اموربین الملل پارک خراسان ارسال شود.

گفتنی است رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی به همراه برخی از مدیران پارک خراسان ضمن بازدید ازساختمان جدید شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک خراسان از شرکت‌های اکسیر رایانه، بهپویان و ماشین های دوار خاور توس و کاوش صنعت بازدید کرده و از نزدیک دستاوردهای فناورانه تولیدی این شرکت ها را مشاهده کردن و نسبت به آخرین بازدیدی که در سال ۸۹ از پارک خراسان داشتند، پیشترفت های کمی و کیفی شرکت ها را به لحاظ زیرساختی، فضا و مدل های جدید در واگذاری ها، چشمگیر برشمردند.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری خراسان رضوی


( ۱ )