ازکارت هوشمند دانشجویی دانشگاه مازندران رونمایی شد

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۹ کد : ۳۱۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۹۱
با حضور مسئولان دانشگاهی از کارت هوشمند دانشجویی دانشگاه مازندران در مرکز فناوری اطلاعات این دانشگاه رونمایی شد.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر اصغری آقمش...
ازکارت هوشمند دانشجویی دانشگاه مازندران رونمایی شد
     با حضور مسئولان دانشگاهی از کارت هوشمند دانشجویی دانشگاه مازندران در مرکز فناوری اطلاعات این دانشگاه رونمایی شد.  
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر اصغری آقمشهدی رییس دانشگاه مازندران در سخنان کوتاهی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)، به سرانجام رسیدن کارت هوشمند را یکی از دغدغه های مهم دانشگاه دانست و گفت: کارت های متعدد یک دانشجو در بخش های مختلف دانشگاه نظیر کتابخانه، رستوران، خوابگاه و کارت شناسایی هزینه زیادی را برای دانشگاه در بر داشت که با طرح این مهم در شورای IT دانشگاه و تصویب آن، از طرف این مرکز به سرانجام رسید. 
 دکتر سعید یگانگی مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران نیز  در این مراسم گفت: با مساعدت ریاست دانشگاه و تلاش کارشناسان مرکز فنآوری اطلاعات دانشگاه مازندران کارت دانشجویی هوشمند در دانشگاه مازندران به بهره برداری رسید. 
 دکتر یگانگی به استفاده چند منظوره از کارت دانشجویی جدید اشاره کرد و افزود: کارت جامع دانشجویی کارت هوشمند چند منظوره می باشد که به عنوان کارت دانشجویی، کارت غذا، کارت کتابخانه استفاده شده و سرویس های دیگری همچون اعلام شماره صندلی، سیستم نوبت دهی آموزش، حضور و غیاب امتحانات، بن خرید کتاب و نرم افزار و پرداخت های مالی داخل دانشگاه نیز با این کارت انجام خواهد پذیرفت.
 مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه سپس به ویژگی های این کارت اشاره کرد و گفت: مشخصات فردی و تحصیلی به همراه عکس دانشجو بر روی کارت درج شده و این کارت به عنوان کارت شناسایی دانشجو مورد استفاده قرار می گیرد  و کلیه خدمات دانشجویی در دانشگاه با اطلاع رسانی قبلی بر روی این کارت تعریف شده و دانشجویان با استفاده از این کارت خدمات دانشگاهی نظیر: کارت تغذیه، کارت خوابگاه، کارت کتابخانه و کارت سرویس های حمل و نقل دانشگاه را دریافت خواهند کرد. 
 همچنین دکتر مسلم منصور لکورج معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز طی سخنانی با برشمردن اهمیت صدور کارت هوشمند دانشجویی گفت: از حدود اسفندماه سال گذشته، کارشناسان این مرکز مقدمات لازم را برای آماده سازی این سامانه فراهم کردند تا هم اینک با موفقیت به سامانه ای با هدف تجمیع تمام کارت های دانشجویی دست یابیم.