پیام وزیر علوم به مناسبت روز معلم

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۴ کد : ۳۱۱۹۳ پیام های وزیر
تعداد بازدید:۲۲۰۳

دوازدهم اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مرتضی و روز تجلیل از مقام والای آن استاد یگانه و همه بزرگانی است که در کسوت معلّمی در تمامی مراکز آموزشی رسالت خطیر انسان‌سازی را بر عهده دارند و به خدمتگزاری در عرصه تعالی علم و معرفت افتخار می‌کنند.

در جایگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز معلم و استاد را به طور خاص به تمامی اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی که در بیش از ۲۸۰۰ واحد آموزش عالی به آموزش حدود ۵/۴ میلیون دانشجو اهتمام دارند، تبریک می‌گویم.

همکاران محترم،

بر این باورم که آنچه امروز نام ایران اسلامی را در جهان بلند آوازه کرده است، مرهون تلاشهای شما عزیزان است. افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی به گونه‌ای که اعزام دانشجویان برای تحصیل به خارج از کشور را به صفر نزدیک کرده است و کسب رتبه اول در رشدکمی و کیفی تولید مقالات علمی در میان ۲۵ کشور بزرگ تولید کننده علم دنیا و ارتقای چهارپله‌ای رتبه علمی ایران در جهان، جز با همراهی و تلاشهای مجدانه شما قابل حصول و وصول نبود.

تاکید برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال جاری، به تأسی از فرموده مقام معظم رهبری که سال ۱۳۹۶ را سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامیدند، ایجاد زمینه لازم برای افزایش و ارتقای آموزش‌های مهارتی و تغییر ماهیت آنها از عرضه‌محوری به تقاضا‌محوری و بستر‌سازی لازم برای ایجاد توازن در شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی متناسب با استعداد و علایق دانش‌آموزان و نیاز بازار کار است.

بار دیگر فرارسیدن هفته آموزش و دهه سرآمدی آموزش را به همه کسانی که افتخار تدریس و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز ایران اسلامی را بر عهده دارند تبریک می‌گویم و در ایامی که به نام سرآمدی آموزش و بزرگداشت مقام والای معلم نامگذاری شده است، لازم می‌دانم از همه استادان و‌الامقام، که برای رسیدن کشورمان به مرجعیت علم و فناوری در جهان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند، سپاسگزاری و قدردانی کرده و موفقیت روزافزون آنان را از خداوند متعال مسئلت نمایم.

 

 


( ۱ )