نشست رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان ایلام برگزارشد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۵ کد : ۳۱۱۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۲
نشست رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان ایلام با حضور دکترمحمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزارشد.
نشست رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان ایلام برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید درنشست رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی و کارکنان واحد استانی ایلام به شرایط پذیرش دردانشگاه ها در دوره کنونی اشاره کرد و افزایش بی رویه مراکز آموزش عالی را عامل کاهش کیفیت آموزش عالی در کشور عنوان کرد که همین موضوع موجب ایجاد ظرفیت های خالی کنونی در دانشگاه ها شده است.

وی با اشاره به فلسفه ایجاد دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز آموزشی این دانشگاه باید درمحیط واقعی کار و یا جوار صنعت ایجاد شوند تا شاهد مشکلات عدم مهارت دانش‌آموختگان و آشنایی آنها با محیط کار نباشیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: کشور به فارغ التحصیلان دارای مهارت نیاز دارد که بتوانند وارد محیط کار شوند و آموزش این دانشجویان از وظایف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی به شمار می رود.

دکترامید گفت: عمل کردن به وظیفه و مموریت اصلی دانشگاه و تربیت دانشجوی مهارتی می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند، بنابراین دانشگاه باید به مأموریت اصلی خود بازگردد تا بتواند در مسیر توسعه کشور قدم بردارد.

وی تأکید کرد: برای نظم بخشیدن به زمان پذیرش دانشجویان، تقویم آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سال‌تحصیلی ۹۷-۹۶ تنظیم و به مراکز ابلاغ شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: مراحل صدور اساسنامه مراکز آموزشی نیز در دست اقدام است و این مشکل نیز به زودی برطرف می شود.

دکترامید بر ارائه تک پودمان‌ها توسط مراکز آموزشی و توجه ویژه به این امر در راستای آموزش‌های ضمن خدمت و بین سطوح تأکید کرد و گفت: دانشگاه از پیشنهادات مراکز در خصوص اصلاح و به روز رسانی سرفصل های درسی استقبال می کند.

وی بر اعطای تسهیلات به مراکز رشد و فناوری مراکز آموزشی در جهت حمایت از تشکیل آنها در مراکز آموزش علمی کاربردی، ارتقای سامانه‌های دانشگاه و رفع مشکلات موجود، لزوم استفاده از ظرفیت های استان های‌مرزی و تعامل با استان های همجوار در کشور عراق در راستای آموزش نیروهای مهارتی و ساماندهی پذیرش مدرسان متناسب با نیاز استان و مراکز آموزشی تأکید کرد.

درادامه این دیدار رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی پیشنهادات و مشکلات مراکز را بیان کردند.

نامناسب بودن زمان پذیرش دانشجویان، عدم اختصاص کد اقتصادی به مراکز آموزش علمی کاربردی، مشکل پذیرش دانشجویان در ادارات و سازمان ها برای گذراندن دوره کارورزی و کاربینی، اعطای تسهیلات به فارغ التحصیلان دانشگاه، مشکل پرداخت الکترونیکی شهریه دانشجویان، نحوه پذیرش متقاضیان تدریس، به روز نبودن سرفصل های درسی دانشگاه، مشکلات مالی مراکز مهمترین مباحث مطرح شده ازسوی رؤسای مراکز علمی کاربردی استان در این جلسه بود.

مرکز خلاقیت، نوآوری و شکوفایی که با همکاری پارک علم و فناوری استان ایلام در مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه ای ایلام راه اندازی شده است توسط دکترامید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افتتاح شد.

 

گفتنی است به منظور گسترش همکاری ها تفاهم نامه ای میان پارک علم و فناوری استان ایلام و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به امضا رسید.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی