از نیم قرن خدمات ارزشمند دکترمهدی مشکوة الدینی استاد دانشگاه فردوسی مشهد تجلیل شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۸ کد : ۳۱۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۴
مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه استاد دکترمهدی مشکوة الدینی عضو هیئت علمی و از مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات ارزش...
مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه استاد دکترمهدی مشکوة الدینی عضو هیئت علمی و از مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مراسم تجلیل از نیم قرن خدمات ارزشمند دانشمند فرزانه استاد دکترمهدی مشکوﺓ الدینی با حضور دکترکافی، دکترحداد عادل و جمع بزرگی از فرهیختگان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دکترمهدی مشکوة الدینی  درهتل پارس مشهد برگزارشد.
دکترکافی دراین مراسم ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از برگزاری چنین مراسمی از شخصیت علمی دکترمشکوه الدینی به عنوان یکی از دانشمندان برجسته و از مفاخر دانشگاه که درعرصه ملی و بین المللی در حوزه زبان شناسی دارای تالیفات ارزشمندی هستند، یاد کرد.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن برشمردن سجایای اخلاقی دکتر مشکوﺓ الدینی از نظم و انضباط ایشان در طول خدمت به عنوان ویژگی منحصر به فرد نام بردند و از خداوند متعال آرزوی سلامتی، شادابی و بهروزی برای وی کرد.
دکترحداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به عنوان سخنران بعدی خاطر نشان کرد: امروز بر خود می بالیم که از چنین نخبه ای تجلیل می کنیم و به واقع از زبان و ادبیات فارسی تجلیل شده و این شخصیت سنبل نظم، تواضع و فروتنی بوده است .
همچنین دراین مراسم از کتاب مشکوة بیان که شامل مجموعه مقالات استاد دکترمهدی مشکوة الدینی است و توسط انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد به چاپ رسیده است ، رونمایی شد.
گفتنی است دراین مراسم شاخه شرقی انجمن زبان شناسی کشور در مشهد افتتاح و مدیریت این مرکز به استاد دکترمهدی مشکوة الدینی سپرده شد.