دانشگاه تبریز و دانشگاه CURTIN استرالیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۳ کد : ۳۱۱۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۱
دانشگاه تبریز و دانشکده علوم مهندسی دانشگاه CURTIN استرالیا تفاهم نامه مشترک همکاری علمی امضا کردند.
دانشگاه تبریز و دانشگاه CURTIN استرالیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد مقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اعلام اینکه دانشگاه تبریز بیش از ۷۰ تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های مختلف جهان منعقد کرده است، گفت: این تفاهم نامه نیز با هدف ارتقای همکاری های مشترک علمی با تاکید بر اجرای پروژه ها و همایش های علمی بین المللی و برگزاری دوره های کوتاه مدت و فرصت مطالعاتی در دو دانشگاه است.

وی افزود: همکاری در زمینه فعالیت های علمی مشترک، انجام پروژه های مشترک فرهنگی، فراهم ساختن فرصت مطالعاتی برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، اجرای برنامه های مشترک و برگزاری سفرهای مطالعاتی و علمی از دیگر مفاد این تفاهم می باشد.

دکترمقدم واحد گفت: دست یابی به توازن همه جانبه درهمکاری ها و منافع مشترک علمی اساس و پایه اصلی این تفاهم است.

این تفاهم نامه در هفت بند و شش تبصره به امضای دکترمقدم واحد معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز و دکتربرایان معاون امور بین الملل دانشگاه CURTIN رسید.

گفتنی است دانشگاه CURTIN بزرگ ترین دانشگاه ایالت استرالیای غربی بوده و در سال ۱۹۰۲ تأسیس شده است. این دانشگاه علاوه بر ۵ دانشکده اصلی، دارای بیش از ۹۵ مرکز تخصصی بوده و با ۹۰ مرکز علمی در بیش از ۲۰ کشور جهان در ارتباط است. دانشگاه CURTIN از اعضای شبکه دانشگاه های فناوری استرالیا بوده و در طیف وسیعی از رشته های علمی و عملی ازجمله منابع و انرژی، اطلاعات و ارتباطات، بهداشت و محیط زیست به تحقیقات می پردازد.

کلید واژه ها: تبریز