سه روز ویژه در موزه ملی علوم و فناوری

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۱ کد : ۳۱۱۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۷
«علم به روایت موزه»، عنوان برنامه‌ای است که موزه ملی علوم و فناوری برای بازدیدهای ویژه سه روزه خود در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۹۶، تدارک دیده است تا بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان بتوانند لحظات مفرح و علمی را دراین مکان تجربه کنند.
سه روز ویژه در موزه ملی علوم و فناوری

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فاطمه زارع‌پاک مسئول برگزاری این رویداد درخصوص برنامه‌های ویژه موزه گفت: این موزه طی سه روز ۲۶، ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت سه رویداد مهم: افتتاح گالری ابزار نجوم کهن، روز ارتباطات و روز جهانی موزه را در پیش دارد که به همین مناسبت برنامه‌های ویژه‌ای تحت عنوان «علم به روایت موزه»، برای این سه روز جهت بازدید گروه‌های کودک و نوجوان تدارک دیده است.

وی افزود: تلاش ما براین است تا بر مبنای شعار جهانی ایکوم درسال ۲۰۱۷ «موزه‌ها و روایت‌های تاریخی بحث‌برانگیز: روایت ناگفتنی‌ها در موزه‌ها» درموزه ملی علوم و فناوری، علم را به روایتی دیگر ترسیم ‌کنیم. ازاین رو، دراین برنامه با نگاهی دیگر به برنامه‌های آموزشی گروه سنی کودک و نوجوان خواهیم پرداخت.

همچنین طی این سه روز برنامه‌های علمی و خلاقانه شامل: قصه‌گویی علمی، کارگاه‌های هنری (سفال)، نمایش خلاق با همکاری مربیان برتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال در نظر گرفته شده است تا آنها علم را به گونه‌ای دیگر در فضایی علمی و فرح‌بخش تجربه کنند.

وی یادآورشد: این برنامه هر روز در دو سانس صبح (۹ الی ۱۲) و بعد از ظهر (۱۳ الی ۱۶) برگزارمی‌شود و در هر سانس تعداد ۱۰۰ کودک زیر ۱۲ سال دراین مراسم شرکت خواهند کرد که سانس صبح اختصاص برای گروه کودک و نوجوان و سانس بعد ازظهر برای بازدیدکنندگان انفرادی در نظرگرفته شده است.

وی افزود: به مناسبت افتتاح گالری ابزار نجوم کهن در روز ۲۶ اردیبهشت، «آسمان‌نمای دیجیتال» در فضای موزه برپا می‌شود و با حضور یکی از متخصصان نجوم در لباس و گریم خواجه نصیرالدین طوسی، روایتی از گالری نجوم از زبان وی ارائه خواهد شد.

همچنین در کارگاه سفال، کودکان بعد از بازدید از موزه و با تصور خلاقانه و کودکانه خود آنچه دیده‌اند را خلق می‌کنند و روز ۲۷ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی ارتباطات، کارگاه سفال کودکان به طور ویژه با روایتی از گالری مورس تا موبایل برگزارمی‌شود که دراین کارگاه کودکان به ساخت مفاهیم درک شده و ابزار ارتباطی می‌پردازند.

دربخش قصه‌گویی علمی، راوی هر روز با کمک یکی از کتب علمی کودک، یک موضوع علمی را با همکاری کودکان آموزش خواهد داد. در نمایش خلاق نجوم نیزکودکان با کمک مربی، شیوه‌های نمایشی و حواس پنج‌گانه خود درمحیطی صمیمی، علم را به گونه‌ای دیگر آموزش می‌بینند. این برنامه ویژه روز جهانی موزه‌هاست.

گفتنی است علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی inmost.ir مراجعه و یا با شماره ۸۸۹۱۴۹۳۴ تماس حاصل کنند

کلید واژه ها: موزه ملی علوم و فناوری