همایش توسعه انرژی‌های بادی درپارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۹ کد : ۳۱۱۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۹
همایش توسعه انرژی‌های بادی با حضور مسئولان قزوین و تعدادی از استان‌های مجاور در سالن اجتماعات شهید رجایی پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
همایش توسعه انرژی‌های بادی درپارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترگرجی مهلبانی رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین باحضور دراین همایش ضمن تبیین ضرورت توجه روزافزون به انرژی‌های تجدیدپذیر به جای سوخت‌های فسیلی، گفت: استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی علاوه بر آلودگی‌های گسترده زیست‌محیطی، مضرات فراوانی از جمله هزینه بالا، مشکلات اجتماعی، تهدید منابع مورد نیاز آیندگان و غیره به دنبال دارد که این رویه باید از سوی مسئولان مربوطه مورد توجه و بازبینی قرارگیرد.

وی افزود: طی ۱۰ سال گذشته اقدامات مطلوب و برجسته‌ای در زمینه بهبود سوخت مصرفی و انتخاب ذخایر جایگزین نفت و گاز صورت گرفته است اما این روند نیاز به شتاب بیشتری دارد تا مانع از بروز مشکلات متعدد در سال‌های آینده شود.

دکترگرجی مهلبانی با اشاره به سرعت مصرف سوخت‌های فسیلی و اتمام منابع این حوزه ایران و جهان درسال‌های پیش رو، تصریح کرد: اصلاح الگوی مصرف و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف جلوگیری از معضلات اجتماعی و اقتصادی در آینده‌ای نزدیک ضرورت دارد.

دربخشی ازهمایش یک روزه “توسعه انرژی‌های بادی“ میزگرد تخصصی دراین خصوص با حضور مسئولان استانی و نخبگان فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گرفت که بر بهبود خدمات قابل ارائه به سرمایه‌گذاران صنعت برق با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و شناسایی سرمایه‌گذاران واقعی تأکید کردند.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری استان قزوین