از مقام شامخ شهدای 27 دی دانشگاه تبریز تجلیل شد

۲۸ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۷ کد : ۳۱۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۲
مراسم گرامیداشت شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز در 27 دی سال 65، با تجلیل از خانواده های معظم شهدا و جانبازان این حادثه در موزه شهدای دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دک...
مراسم گرامیداشت شهدای بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز در 27 دی سال 65، با تجلیل از خانواده های معظم شهدا و جانبازان این حادثه در موزه شهدای دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمدرضا پور محمدی رئیس دانشگاه تبریز در این آیین ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و به ویژه شهدای بمباران دانشکده فنی در 27 دی سال 65 گفت: شهدا و خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران ولی نعمتان ما هستند و امروزه اگر ملت ایران به دستاوردی رسیده و حرفی برای گفتن در عرصه های مختلف ملی، منطقه ای و بین المللی دارد، به برکت خون این شهدا بوده و ما باید ادامه دهنده راه آنها باشیم. 
وی افزود: امروز امنیت، آسایش و رفاه ایران اسلامی به خاطر از جان گذشتگی شهدا و خانواده های آنها بوده است و باید همیشه و در همه حال به فکر آنها باشیم.
وی، برگزاری با شکوه این آیین بصورت سالانه را تجدید میثاق با آرمانهای شهدا عنوان کرد و یادآور شد: این شهداء برای دانشگاهیان و به ویژه دانشجویان الگو هستند و در حقیقت جوانان ما امروز همانند این شهدا در تحقق آرمانهای انقلاب و رهبری، برای توسعه همه جانبه کشور در عرصه های مختلف تلاش کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ‌های آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم، گفت: شهدا هدف والاتری داشته اند و این هدف همان توحید محض است که این شهدا جان خویش را در راه خدا از دست دادند که سایر انسانها  ممکن است کمتر به این مرحله و سعادت برسند.
حجت الاسلام علی خدیوی افزود: شهدا درس های زیادی به ما دادند که از جمله اینها می توان به مقاومت و ایستادگی اشاره کرد و این امر را باید در جامعه نهادینه شود.
سردار عزت الله جعفری، رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اسلام، ولایت فقیه و مردم را سه رکن اصلی هشت سال دفاع مقدس بیان کرد و گفت: امروز استکبار جهانی و دشمنان این نظام از اسلام ناب محمدی در ایران هراس دارند و در این خصوص با ترفندهای مختلف درصدد تضعیف و از بین بردن نظام اسلامی هستند.
گفتنی است 27دی ماه سال 1365 در پی بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز توسط رژیم بعثی، 22 تن از دانشجویان این دانشکده که در حال پشتیبانی برای رزمندگان دفاع مقدس بودند به شهادت رسیدند.