رئیس دانشگاه ایلام : دانشگاه وظیفه خود می داند که نسبت به هدایت جامعه با اهداف عالی مورد نظام و انقلاب اسلامی عمل کند

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۲ کد : ۳۱۱۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۴
رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه همه‌ فعالیت‌ها در دانشگاه ایلام در چهارچوب قانون است، گفت: هدف اصلی دانشگاه ایلام کمک به تبیین مردم‌سالاری و فراهم کردن شرایط برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است .
رئیس دانشگاه ایلام : دانشگاه وظیفه خود می داند که نسبت به هدایت جامعه با اهداف عالی مورد نظام و انقلاب اسلامی عمل کند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد علی‌اکبری گفت: دانشگاه به دلیل کارکردی که دارد وظیفه خود می داند که نسبت به هدایت جامعه با اهداف عالی مورد نظام و انقلاب اسلامی عمل کند.

وی افزود: برنامه‌های دانشجویی با محوریت انتخابات و اهداف بلند انقلاب و نظام طبق قانون و دستورالعمل‌های مربوطه وزارتخانه برگزار می‌شود.

دکتر علی‌اکبری در ادامه گفت: طی سال‌های اخیر حمایت‌های حداکثری از برنامه دانشجویی در زمینه‌های مختلف شده و به محدودیت‌های بودجه‌ای هم توجه نکرده‌ایم و آنچه در توان داشته‌ایم در اختیار تشکل‌های دانشجویی برای برگزاری برنامه‌ها گذاشته‌ایم.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه تاکنون هر برنامه‌ای که توسط تشکل‌های دانشجویی در چارچوب مصوبات پیشنهاد شده در دانشگاه ایلام برگزار شده است، گفت: با توجه به نظرسنجی‌ها، همه دانشجویان دانشگاه از برگزاری برنامه‌ها رضایت کافی داشته‌اند.

وی ادامه داد: در دانشگاه ایلام سه تشکل دانشجویی فعالیت می‌کنند و همه برنامه‌های آن‌ها که به تصویب شورای فرهنگی و نظارت دانشگاه رسیده باشد انجام شده است.

دکتر علی‌اکبری با بیان اینکه امکانات دولتی دانشگاه در خدمت اهداف عالی نظام است، خاطرنشان کرد: همه جناح‌ها می‌توانند طبق قانون و دستورالعمل‌های دانشگاهی از امکانات دانشگاه برای تبیین برنامه خود و انتخابات استفاده کنند و کاملاً در چهارچوب قانون باید باشد.

رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به اینکه تشکل‌های دانشجویی می‌توانند سه برنامه انتخاباتی در زمینه‌های سخنرانی، میز خطابه آزاد و مناظره و کرسی‌ها آزاداندیشی برگزار کند، اظهار کرد: در دانشگاه ایلام شرایط مساوی برای همه تشکل‌ها مهیا شده است.

دکتر علی‌اکبری با بیان اینکه برگزاری کیفت برنامه در دانشگاه بر عهده تشکل‌های دانشجویی است و هرکدام از تشکل‌ها می‌توانند با تلاش بیشتر برنامه بهتر و مطلوب‌تری برگزار کند، افزود: تشکل‌ها می‌توانند برنامه دانش‌افزایی تشکیلاتی داشته باشند.