پایان سومین دوره مسابقات کشوری موشک های آبی در دانشگاه سمنان

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۱ کد : ۳۱۱۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۴
سومین دوره مسابقات کشوری موشک های آبی در سه رده برد، ارتفاع و هدف با معرفی و تجلیل از تیم های برتر با حضور مسئولان دانشگاه در سالن خوارزمی دانشگاه سمنان به پایان رسید .
پایان سومین دوره مسابقات کشوری موشک های آبی در دانشگاه سمنان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دوره از مسابقات تیم هایی از دانشگاه های سمنان، یزد، گرگان، صنعتی امیرکبیر، شهید ستاری و صنعتی شاهرود در زمین چمن طبیعی دانشگاه سمنان به رقابت پرداختند.

در پایان این رقابت ها، در رده ارتفاع، تیم پلنگه از دانشگاه یزد موفق به کسب مقام اول در این رده و به ترتیب تیم مشکین از دانشگاه یزد مقام دوم و تیم عمراد از دانشگاه سمنان مقام سوم را کسب کردند.

در رده برد، تیم پلنگه از دانشگاه یزد اول شد و تیم های مشکین از دانشگاه یزد و کروز از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ترتیب دوم و سوم شدند.

تیم برگزیده رده ارتفاع این مسابقات یک میلیون تومان، تیم دوم هفتصدو پنجاه هزار تومان و تیم سوم هم از چهارصد هزار تومان جایزه نقدی بهره مند شدند.

به تیم های اول تا سوم بخش برد این مسابقات هم به ترتیب هفتصدو پنجاه هزار تومان، چهارصد هزار تومان و دویست هزار تومان جایزه تعلق گرفت.

گفتنی است مسابقات کشوری موشک آبی دانشگاه سمنان، با هدف استفاده هدفمند از تئوری های علمی جهت کاربردی کردن آنها در یک طرح مهندسی و مدل کردن علمی مباحث تئوری مهندسی مکانیک و هوافضا در طراحی و ساخت موشک به همت انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان برگزار شد.


( ۱ )