رئیس پارک علم و فناوری مرکزی تایوان از پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ کد : ۳۱۱۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۰
مینگ هانگ چن رئیس پارک علم و فناوری مرکزی تایوان از پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد.
رئیس پارک علم و فناوری مرکزی تایوان از پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مینگ هانگ چن، پارک علم و فناوری البرز را دارای پتانسیل خوبی برای رشد و بهره‌وری اقتصادی دانست و گفت: در بازدیدی که من و همراهانم از شرکت‌های بخش خصوصی و پژوهشکده‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز داشتیم بسیار تحت تاثیر این موضوع قرار گرفتیم که ایران علی‌رغم تحریم‌ها توانسته است با به‌کارگیری توان و دانش علمی خود، در مسیر پیشرفت دانش بنیان گام بردارد.

وی خاطر نشان کرد: بی‌شک استان البرز استانی توانمند در امر علم و صنعت دانش بنیان است و از این رو می‌توان با خیالی آسوده گام‌های محکمی در ایجاد روابط دو جانبه برداشت.

رئیس پارک علم و فناوری مرکزی تایوان تاکید کرد: مسئله‌ای که ما را بسیار غافلگیر کرد، وجود واحدهای صنعتی مختلف و تجمیع آنها کنار یکدیگر بود که این امر باعث ایجاد همکاری خوب و مفید بین آنها شده بود.

وی در ادامه افزود: با توجه به پتانسیل بالای پارک علم و فناوری البرز، این پارک در آینده می‌تواند از رشد و بهره‌وری اقتصادی خوبی برخوردار شود و ما نیز در این راستا تمایل به برقراری ارتباط و گسترش فعالیت در زمینه‌های موجود داریم.

گفتنی است در این بازدید معاون انجمن پارک‌های علمی آسیایی ( ASPA ) و هیئتی متشکل از روسا و معاونان پارک‌های آسیایی، رئیس پارک علم و فناوری مرکزی تایوان را همراهی می‌کردند.