رئیس دانشگاه کاشان: کاشان قطب بازی‌های رایانه‌ای می‌شود

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۷ کد : ۳۱۱۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۲
رئیس دانشگاه کاشان گفت: کاشان به قطب بازی‌های رایانه ای تبدیل می‌شود.
رئیس دانشگاه کاشان: کاشان قطب بازی‌های رایانه‌ای می‌شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عباس زراعت در جلسه شورای اداری این شهرستان، از افتتاح و شروع عملیات اجرایی ۱۰ طرح آموزشی با حضور وزیر علوم در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: یکی از این طرح‌ها مرکز نوآوری و تجاری‌سازی است که با ایجاد این مرکز و ارائه طرح‌های تحقیقاتی و طراحی و ساخت بازی‌های رایانه‌ای کاشان قطب این بازی‌ها می‌شود.

وی افزود: سعی بر این است که با ایجاد این مرکز چهره واقعی اسلام رادر قالب داستان‌های قرآنی و دینی و مذهبی و با بازی‌های رایانه‌ای و ساخت انیمیشن به غیرمسلمانان و بویژه جوانان خارجی معرفی کنیم.

دکتر زراعت همچنین به ایجاد مرکز ICTP و پژوهشکده رصدخانه ملی در دانشگاه کاشان اشاره کرد و گفت: با ایجاد این مراکز و رفت و آمد و تبادل اطلاعات علمی محققان و پژوهشگران و منجمان اقصی نقاط جهان به این شهرستان در صورت حمایت مسئولان، کاشان می‌تواند به قطب علمی و بین‌المللی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه کاشان برخی افتخارات علمی امسال دانشگاه را برشمرد و افزود: دانشگاه کاشان امسال توانست در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور و همچنین جزو دانشگاه‌های سطح دو قرار گیرد و آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه نیز در هفته گذشته رتبه نخست آزمایشگاه‌های کشور را کسب کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه کاشان همچنین جزو ۵ دانشگاه برتر کشور در جذب دانشجویان خارجی است خاطر نشان کرد: در حال حاضر در این دانشگاه ۵۰۰ دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل هستند که سعی بر این است این تعداد به یک هزار دانشجو افزایش یابد.

دکتر زراعت ارتباط هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری با دانشگاه را در راستای رفع نیازهای منطقه و توسعه شهر خواستار شد و افزود: در این راستا شورای پژوهش و فناوری در دانشگاه با ۹ کمیته تخصصی در زمینه های مختلف تشکیل شده است که متاسفانه مسئولان شهرستان همکاری لازم را با این شورا نداشتند.

وی به تشکیل دبیرخانه تعیین مصادیق شعار سال در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: این دبیرخانه در جهت بررسی و ارائه راهکارهای علمی لازم برای تحقق شعار سال در دانشگاه تشکیل شده است.

دکتر زراعت تاکید کرد: دانشگاه کاشان آماده هرگونه همکاری با مجموعه مدیریت شهری برای رفع نیازهای شهر و توسعه منطقه است.

رئیس دانشگاه کاشان در پایان حل مشکل سند زمین‌های دانشگاه را از استاندار خواستار شد و افزود: وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مدیر واگذاری املاک وزارت راه دستور مساعد داده‌اند و جناب‌عالی هم نظر مساعد دارید و در شورای اداری استان مصوب کرده اید.همچنین شورای شهر کاشان و شهردار و بویژه فرماندار پیگیر این موضوع هستند و به رغم اینکه این زمین دارای کاربری آموزشی است و مدیرکل راه و شهرسازی هم نظر مساعد دارند و سه سال تمام به صورت شبانه روزی پیگیر این موضوع بوده‌ایم اما هنوز سند زمین برای توسعه فعالیت‌های دانشگاه صادر نشده است.

گفتنی است استاندار کاشان در سخنان خود قول داد این موضوع را پیگیری کند.