آغاز به کار اولین همایش ملی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی در دانشگاه اردکان

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۲ کد : ۳۱۱۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۵
اولین همایش ملی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی باحضور بیش از ۱۵۰ نفر از اعضای هیئت علمی، دانشجویان، متخصصان وپژوهشگران حوزه های مذکوراز سراسرکشور دردانشگاه اردکان آغاز به کارکرد.
آغاز به کار اولین همایش ملی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی در دانشگاه اردکان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه این همایش با اشاره به اهمیت امنیت مواد غذایی در عصر کنونی گفت: اهمیت این موضوع به حدی است که قرن حاضر به عنوان قرن بیوتکنولوژی نامگذاری شده است و حق انسان ها از حکومت ها نیز محیط زیست سالم است.

دکتر محمد رضا تابش با بیان اینکه هر کجا از تکنولوژی روز محیط زیست استفاده شود و دانشمندان به یافته ها و داشته های خود اتکا کنند موفق بوده اند، افزود: بایستی نتیجه همایش های علمی وارد زندگی مردم شود و نتایج حاصل شده ملموس باشد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشینه عالم پروری اردکان از دانشگاهیان این شهرستان خواست با شناسایی معضلات شهر و سوق دادن پایان نامه های دانشجویی به سمت آن به دنبال رفع مشکلات بومی منطقه برآیند و نتایج حاصل از پژوهش ها را کاربردی کنند. عضو هیئت امنای دانشگاه علم و صنعت ایران گریزی به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم زد و با اشاره به ویژگی های رئیس جمهور اصلح اظهار داشت: هر چه میزان مشارکت در انتخابات بالاتر رود رئیس جمهور کشورمان از وجهه بیشتری در عرصه بین المللی برخوردار خواهد بود و به اقتدار نظام جمهوری اسلامی کمک خواهد کرد.

همچنین در ابتدای همایش سرپرست دانشگاه اردکان ضمن خیر مقدم به مهمانان همایش، عید نیمه شعبان و ولادت حضرت قائم آل محمد (عج) را تبریک گفت و در خصوص توسعه پایدار مطالبی ایراد کرد. دکتر نصیری طوسی با برشمردن برخی از مؤلفه های توسعه پایدار به سیاست های کلان نظام جمهوری اسلامی در حوزه های کشاورزی و محیط زیست و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و دست یافتن به قله های ترقی در حوزه های مذکور را از رهگذر توسعه پایدار عنوان کرد.

دکتر نصیری طوسی گفت: محیط زیست چرخه گم شده در توسعه پایدار است و بایستی با شناسایی مخاطرات این حوزه به فرایند توسعه پایدار کمک کرد.

سرپرست دانشگاه اردکان همچنین با اشاره به معضلات زیست محیطی و آلودگی هوا، نقش آموزش عالی در حل و فصل مسائل حوزه محیط زیست و منابع طبیعی را خاطر نشان و آمادگی دانشگاهیان اردکان را جهت همکاری در رستای کاهش معضلات مذکور اعلام کرد.

به گفته دکتر احمد فتاحی رئیس اولین همایش ملی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی ۷۸۰ مقاله به دبیرخانه این همایش یک روزه ارسال شده که از این تعداد ۵۰۷ مقاله پذیرش شد و ۵۳ عنوان نیز به صورت شفاهی و ۴۵۴ عنوان به صورت پوستر ارائه می شود.