با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در پردیس دانشگاه مازندران برگزار شد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۵ کد : ۳۱۱۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۸
نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.
با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در پردیس دانشگاه مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران در آیین افتتاحیه این نشست با بیان اینکه فرهنگ مقوله ای بسیار مهمی است که با توجه به اهمیت ویژه آن کسی نتوانسته است چارچوب آن را دریابد، گفت: این مقوله آنقدر وسیع است که چپ و راست آن مشخص نیست، لذا هر کاری می تواند فرهنگ و یا ضد فرهنگ باشد.

وی افزود: ژاپن با تمام تنوع فرهنگی به وحدت فرهنگی رسیده است. وحدت فرهنگی یعنی فرهنگی که در کشور حاکم است، فرهنگ کار، رفاه و توسعه. این فرهنگ را همگانی کردند و همه به آن اعتقاد دارد. اگر زمانی فرهنگ کار در کشور ما جا بیافتد، کمبودها و نداشتن‌ها مانع کار نمی‌شود و می‌توانیم به جاهای دیگری برسیم، چون عده‌ای طراحی کردند تا ما به جایی نرسیم.

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با عنوان این موضوع که سرلوحه کار من انقلابی‌گری است نه به معنای پوچ آن بلکه به معنای واقعی و اجرایی آن، خاطرنشان کرد: با دست خالی معمولاً خیلی کارها را انجام دادیم، چون معتقدم پول محدودیت نمی‌آورد پول استعداد می‌آورد، امکانات می‌آورد ولی همه این‌ها پول نیست. باید خواست تا بتوانیم انجام دهیم. ما با دست خالی در همین دانشگاه در یکی دو سال گذشته با سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی مشکلات را رفع کردیم و فکر می‌کنم کشور ما فقط مشکل مدیریتی دارد و این به من و شمای مدیر بستگی دارد. اگر بتوانیم با فکر و علاقه و عشق کار کنیم، موانع از سر راه ما برداشته می شود. محدودیت مالی برای ما محدودیت کار ایجاد نکرد. ما ۴۰ میلیارد تومان پروژه در ابعاد مختلف شروع کردیم.

رئیس دانشگاه مازندران در پایان با اشاره به این مطلب که کالبد دانشگاه که در دست من است یک موجود زنده است، گفت: این کالبد باید متوازن باشد،. مجبور شدیم برای فرار از رشد کاریکاتوری، پروژه‌های متعددی را شروع کنیم تا با رشد همزمان و متوازن بعد از دو سه سال دیگر بتوانیم رشد دانشگاه مازندران را متوازن بدانیم. گاهی ایجاب می‌کند به خطر بزنیم و دست خالی به جلو برویم تا خداوند نیز ما را یاری کند.

گفتنی است پس از مراسم افتتاحیه، کارگروه‌های تخصصی با حضور مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور به مدت دو روز برگزار شد.