اولین کارگاه آموزشی - تخصصی مبارزه با اختلال افسردگی به میزبانی دانشگاه فرزانگان سمنان برگزارشد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۷ کد : ۳۱۱۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۲
به مناسبت هفته جهانی سلامت، با شعار " افسردگی، بیا با هم حرف بزنیم " (Depression, Let’s Talk) دانشگاه فرزانگان سمنان اولین کارگاه آموزشی - تخصصی مبارزه با اختلال افسردگی را در سطح استان سمنان ویژه دانشجویان دختر در سالن تئاتر شهر برگزارکرد.
اولین کارگاه آموزشی - تخصصی مبارزه با اختلال افسردگی به میزبانی دانشگاه فرزانگان  سمنان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کارگاه با حضور دکتر کرکه آبادی مشاور استاندار سمنان در امور بانوان، دکترنعمت الله ستوده اصل روان شناس و هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دکترپرویز صباحی مسئول مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه سمنان، دکترفتح الله قدس رئیس دانشگاه فرزانگان سمنان، دکترقوشچیان مشاور مرکز مشاوره دانشجویی، مسئولان دانشگاه و دانشجویان با هدف افزایش آگاهی عمومی پیرامون اختلال افسردگی، پیشگیری و درمان آن برگزار شد.

دکترکرکه آبادی، به نقش و جایگاه زنان در خانواده و جامعه اشاره کرد و گفت: از آنجایی که بانوان بیشتر از آقایان در معرض خطر ابتلا به افسردگی هستند باید با ایجاد فضاها و اماکنی مثل پارک بانوان هرچه بیشتر به سلامت آنها درنتیجه سلامت جامعه کمک کنیم.

در ادامه مراسم دکترستوده روان شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در زمینه افسردگی، نگرانی خانواده ها دراین خصوص و راهکارهای لازم برای پیشگیری از بروز افسردگی در هر دوره از زندگی، مطالبی را بیان کرد.

وی درادامه افسردگی را عامل اصلی ناتوانی و عدم برخورداری از سلامتی دانست و افزود: افسردگی علاوه برافزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی، زمینه ساز بروز بسیاری از ناهنجاری های روانی و اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر، تصمیم و اقدام به خودکشی را در افراد تشدید می کند.

سپس، دکترصباحی و دکترقوشچیان ضمن ارائه پاره ای توضیحات درخصوص افسردگی و جایگاه آن در قرن حاضر، در قالب نشست صمیمانه پرسش و پاسخ به سوالات حضار درمورد اختلال افسردگی پاسخ گفتند.

کلید واژه ها: دانشگاه فرزانگان سمنان


( ۱ )