از طرح‌های مربوط به حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی برای تجاری‌سازی حمایت می‌شود

۱۳ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۸ کد : ۳۱۰۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۹۶
در بازدید مهندس ابراهیمی، معاون ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی ریاست جمهوری از پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، در خصوص انجام فعالیت‌های مربوط به حوزه گیاهان دارویی و ...
در بازدید مهندس ابراهیمی، معاون ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی ریاست جمهوری از پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، در خصوص انجام فعالیت‌های مربوط به حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی بحث و تبادل نظر شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست معاون ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقشه جامع علمی کشور که گیاهان دارویی یکی از اولویت های آن به شمار می‌رود، اشاره  و در مورد سند گیاهان دارویی و طب سنتی مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیحاتی ارائه کرد.
گفتنی است کشاورزی ارگانیک، مکانیزاسیون و ساخت ماشین‌آلات کشاورزی برای کشت و برداشت گیاهان دارویی، مدیریت آفات و بیماری‌ها به‌خصوص تولید سم از عصاره گیاهان دارویی و کود بیولوژیک از جمله مباحثی است که می‌تواند  درسازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با همکاری ستاد گیاهان دارویی مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.