سفیر استرالیا درایران: دانشگاه فردوسی مشهد محیط خوبی برای تحصیل است

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۷ کد : ۳۱۰۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۹
همزمان با سفر یان بیگز سفیر کشور استرالیا در ایران به استان خراسان رضوی و شهر مشهد ، در نشستی با هیئت رئیسه و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کرد.
سفیر استرالیا درایران: دانشگاه فردوسی مشهد محیط خوبی برای تحصیل است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن معرفی اجمالی دانشگاه و موفقیت های آن در عرصه دیپلماسی علمی به ۱۵۰۰ دانشجوی خارجی و تفاهم نامه های این دانشگاه با کشورهای مختلف اشاره کرد.

دکتر کافی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگ ملل با شعار صلح و دوستی در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: ارتباطات علمی بین المللی کشورها پایدارترین پل ارتباطات بین المللی است.

وی همچنین موقعیت علمی منحصر به فرد دانشگاه فردوسی مشهد در منطقه شرق کشور، نزدیکی به مرزهای کشورهای همسایه و ظرفیت های جغرافیایی و محیط زیستی منطقه را از جمله مزیت های دانشگاه فردوسی مشهد نسبت به سایر دانشگاه ها برشمرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن اشاره به ۳۶ عضو هیئت علمی فارغ التحصیل از دانشگاه های استرالیا به سوابق خوب همکاری علمی دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه های استرالیا را خاطرنشان کرد.

در ادامه این نشست یان بیگز سفیر کشور استرالیا در ایران از حضور خود در مشهد و دانشگاه فردوسی مشهد ابراز خرسندی کرد.

وی سطح علمی و آموزشی دانشگاه های ایران را از نظر وسعت و عمق بیش از انتظار بیان کرده و افزود :۳۰۰۰ دانشجوی نخبه ایرانی در دانشگاه های استرالیا تحصیل کرده اند.

وی از سرگیری همکاری های علمی میان ایران و استرالیا را در سه سال اخیر بازگو کرده و آمادگی آن کشور را در جهت توسعه این همکاری ها اعلام کرد.

وی دانشگاه فردوسی مشهد را دانشگاهی بزرگ، سرسبز و محیطی خوب برای تحصیل توصیف کرد.

در پایان این نشست شرکت کنندگان در نشست به بیان نکاتی پیرامون نوع همکاری های علمی و رفع برخی مشکلات اداری برای تسهیل روابط با دانشگاه های استرالیا پرداختند.