باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۱ کد : ۳۱۰۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۱
باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر کافی، رئیس دانشگاه ، اعضای هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه و با استقبال اعضای هیئت علمی بازنشسته، در محل مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد.
باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه امسال سومین سال پیاپی است که هفته معلم را با حضور پیشکسوتان دانشگاه جشن می گیریم، گفت: امروز یکی از آرزوهای من در دانشگاه جامه عمل پوشانده شد و باشگاه مفاخر و پیشکسوتان در این ایام مبارک و با حضور شما افتتاح شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه در سال جاری با مشکلات مالی و نیروی انسانی بسیاری مواجه بوده است، اظهار کرد: خوشحالیم که در کنار تمام این گرفتاری ها، افتتاح باشگاه مفاخر و پیشکسوتان در هفته معلم انجام شد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد حضور استادان پیشکسوت در دانشگاه را سرمایه بزرگی دانست و یادآور شد: این باشگاه به عنوان خانه دوم شما آماده است و انتظار ما این است که به دست توانای شما استادان پیشکسوت اداره شود.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه در سال گذشته اظهار کرد: دانشگاه در حوزه دیپلماسی علمی تلاش فراوانی داشته و با جذب بیشترین دانشجوی خارجی در بین دانشگاه های کشور، توانسته است در تراز بین المللی خود را مطرح کند.

دکتر کافی به سند راهبردی دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: اعضای خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد تمام تلاش خود را انجام می دهند که در سال ۱۴۰۰، دانشگاه در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر قرار بگیرد و در این راه به کمک و یاری شما استادان پیشکسوت نیاز داریم.

پیش از سخنان دکتر کافی، دکتر ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه طی سخنانی با ابراز خرسندی از به ثمر رسیدن یکی از مهم ترین اهداف مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه عنوان کرد: باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه با هدف ایجاد انگیزه در استادان پیشکسوت و افزایش تعلق خاطر مفاخر و استادان پیشکسوت به دانشگاه افتتاح شده است.

وی با دعوت از اعضای هیئت علمی بازنشسته دانشگاه برای همکاری، باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه را یادآور باشگاه دانشگاه در سال های دور دانست و گفت: اتفاقات مهم و ماندگاری در باشگاه دانشگاه اتفاق افتاده است که امیدواریم این مکان نیز چنین خاطراتی را برای شما رقم بزند.

در پایان مراسم از استادانی که در سال گذشته به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، با اهدای لوحی قدردانی شد.