رئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی: ۱۸۵ مقالهisi در دانشکده فنی و مهندسی درسال ۱۳۹۵ به چاپ رسیده است

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۳ کد : ۳۱۰۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۹
دکترمحسن حیاتی رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه درهمایش یک روزه "آشنایی با فعالیت های سازمان فنی و حرفه ای و المپیاد مهارت ویژه دانشجویان، که در دانشکده فنی و مهندسی برگزارشد، گفت: دانشکده فنی و مهندسی از ۱۳۷۱تاسیس شد و هم اکنون دو هزارو سیصد و پنجاه نفر دانشجو درسه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند.
رئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی: ۱۸۵ مقالهisi در دانشکده فنی و مهندسی درسال ۱۳۹۵ به چاپ رسیده است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحیاتی دراین خصوص گفت: رشته های تحصیلی برق، کامپیوتر، مکانیک، مواد و نساجی، مهندسی شیمی، عمران و معماری در این دانشکده دایر می باشد

وی افزود: دراین دانشکده در کنار آموزش و پژوهش، فعالیت های در حوزه فرهنگ نیز صورت می گیرد و دانشکده از پتانسیل خوبی در این حوزه برخوردار است.

رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه رازی به فعالیت های پژوهشی این دانشکده اشاره کرد و گفت: ۱۸۵ مقاله isi ، بیست مقاله علمی پژوهشی و۷۰ مقاله ارائه شده درهمایش ها توسط اعضای هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی به چاپ رسیده است.

دکترحیاتی گفت: ۳۰ قرار داد برون دانشگاهی با صنایع مختلف و ارگان ها در استان و خارج استان توسط این دانشکده از طریق دفتر ارتباط با صنعت منعقد شده است.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی بیان داشت: انجمن های علمی در راستای عملی سازی و توام کردن علم و عمل و پویا سازی افکار دانشجویان با مسائل روز جامعه دراین دانشکده فعالیت دارند.

وی بیان داشت: در سال ۹۵ دفتر ارتباط با مهارت در دانشکده فنی در راستای ارتباط هرچه بیشتر دانشجو با اداره آموزش فنی حرفه ای دایر شده است.

دکتر حیاتی ابراز امیدواری کرد: تعامل و ارتباط دانشگاه با اداره فنی و حرفه ای بیشتر شود و از پتانسیل ها و امکاناتی که در اداره فنی حرفه ای وجود دارد به نحوه احسن استفاده کنیم.

وی افزود: در ترم گذشته ۲۵۰ نفر از دانشجویان از خدمات فنی حرفه ای استفاده کرده اند و حدود بیست کارگاه و چهار آزمایشگاه توسط اداره فنی و حرفه ای جهت استفاده دانشجویان در اختیار دانشگاه قرارگرفت.

دکترحیاتی به فعالیت های دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اشاره کرد و گفت: در زمینه های کسب و کار، تبدیل علم به ثروت، کار آفرینی و دوره های کار آفرینی در قالب دوره های استارت آپ و بحث تجاری سازی در دانشگاه برگزار شده است.

وی تاکید داشت: اگر قراراست علم در خدمت صنعت باشد ما نیاز به مهارت آموزی داریم و مهارت آموزی بستر توسعه اقتصادی است و وظیفه خود می دانیم در این مسیر حرکت کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: بدون مهارت آموزی انتظارهیچ توسعه اقتصادی را نداشته باشیم چراکه مهارت آموزی می تواند به عنوان یک پل ارتباطی جهت محکم کردن ارتباط صنعت و دانشگاه باشد.

وی گفت: دوره های آموزشی می تواند متناسب با سر فصل های درسی در قالب بحث های تخصصی باشد.

دکترحیاتی به دانشکده های نفت و پتروشیمی و هنر و معماری اشاره کرد و گفت: دانشکده نفت و پتروشیمی با زیر بنای شش هزار متر مربع و فاز اول دانشکده معماری با زیر بنای هفت هزار و دویست متر در سال ۹۵ افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرده است و فاز دوم این دانشکده با زیربنای پنج هزار متر مربع خواهد بود.

کلید واژه ها: رازی