تفاهم نامه همکاری بین رئیس دانشگاه ایلام ورئیس دانشگاه فرات الاواسط التقنیه عراق به امضا رسید

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۱۰۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۰
رئیس دانشگاه فرات الاواسط التقنیه عراق دربازدید ازدانشگاه ایلام ودیدار بارئیس، هیئت رئیسه وروسای دانشکده های این دانشگاه ، استان ایلام را دارای قابلیت‌های ارزشمند تاریخی، فرهنگی و توریستی توصیف کرد و گفت :این استان علاوه بر پیشینه تاریخی، از زیبایی‌های طبیعت نیزبهره مند است.
تفاهم نامه همکاری بین رئیس دانشگاه ایلام ورئیس دانشگاه فرات الاواسط التقنیه عراق به امضا رسید

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام ضمن خیرمقدم به دکترعبدالکاظم الیاسری اظهارکرد: امیدوارم با حضور شما، شاهد ارتباط خوبی در زمینه آموزشی، علمی و فرهنگی بین دو دانشگاه باشیم.

وی افزود: دانشگاه ایلام باتوجه به ظرفیت و توانمندی های ارزشمندخود می خواهد فرصت ادامه تحصیل برای دانشجویان عراقی بویژه ازمقطع کاردانی به کارشناسی در رشته های موردعلاقه را فراهم کرده و به تاسیس دوره های مشترک مبادرت کند.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: در دانشگاه ایلام بستروامکانات مناسب برای دانشجویان و استادان عراقی فراهم شده و امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی برای شما باشیم.

سپس رئیس دانشگاه فرات الاواسط التقنیه عراق گفت: یکی از اهداف ما استفاده بهینه از ظرفیت‌های دو دانشگاه است که ما در زمینه رشته های برق و نفت متقاضی بهره مندی ازآموزش دانشگاه ایلام هستیم و هم چنین باتوجه به تشکیل گروه های گردشگری دردانشگاه فرات می توانیم دوره‌هایی برای این افراد در دانشگاه ایلام داشته باشیم که به امید خدا علاوه بر ایجاد بستر مناسب جهت حضور دانشجویان عراقی در ایلام تمام تلاش خود را جهت تفاهم نامه به کار خواهم گرفت.

دکترالیاسری درادامه بیان داشت: علاقه مندیم که براساس تفاهم نامه و همکاری صمیمی با کشور ایران وبا توجه به برگزاری مراسم و سفرهای اربعین و عتبات عالیات عراق و برخورد مناسب مردم این کشور گزینه مناسبی برای همدلی وتعامل فرهنگی فراهم شود تا بتوانیم دراین مسیر موفقیت های خوبی به دست آوریم.

گفتنی است این تفاهم نامه در ۹ ماده و در موضوعات برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، پژوهشی وعلمی، تبادل استاد برای ارائه سخنرانی، بازدیدعلمی و شرکت درسمینارها، تبادل دانشجو جهت ادامه تحصیل وتحقیق، به امضا دوطرف رسید.

کلید واژه ها: ایلام