آیین افتتاحیه همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان‌های خارجی در ایران دردانشگاه حکیم سبزواری برگزارشد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۲ کد : ۳۱۰۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۰۴
آیین افتتاحیه دومین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی درایران باحضور معاون دانشگاه فرهنگیان کشور دردانشگاه حکیم سبزواری برگزارشد.
آیین افتتاحیه همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان‌های خارجی در ایران دردانشگاه حکیم سبزواری برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامرضا کیانی معاون نظارت ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور دراین مراسم گفت: در گذشته به موضوع آموزش زبان های خارجی به عنوان یک امر بنیادین توجه نشده اما در سال‌های اخیر با تصویب سند ملی برنامه درسی تا حدودی این امر موردتوجه قرارگرفته است.

وی افزود: در سند ملی توسعه نیز درباره سن آموزش، ساعت و محتوای کتاب های درسی و نیز تربیت معلم نیاز به تغییر سیاست ها و برنامه ریزی‌ها احساس می شود.

دکترکیانی اظهارکرد: دردانشگاه فرهنگیان براساس سند کلان معماری برنامه درسی، مدل شایستگی تهیه و برای تربیت معلمان در رشته زبان خارجی برنامه‌های مدون تدارک دیده شده است.

وی افزود: دانش آموختگان این دانشگاه به صورت مستقیم در مدارس شروع به فعالیت نمی کنند بلکه درصورت احراز شایستگی در آزمون های جامع حق ورود به مدرسه را می یابند که یکی از این شایستگی ها توانایی در زمینه زبان خارجی است که این کنترل کیفی کمک موثر در توانمندی معلمان دارد.

دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز دراین همایش گفت: باید با بررسی، نقد و پژوهش ضمن آسیب شناسی زبان های خارجی در ایران جایگا ه زبانهای خارجی در کشور را ارتقا داد.

وی افزود: زبان تعامل فرهنگ و اندیشه ملت های مختلف است و نقش موثری در تاثیری پذیری فرهنگ ها از یکدیگر دارد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری اظهارکرد: همکاری خوبی بین دانشگاه حکیم و دانشگاه فرهنگیان برقرار است و این ارتباط دراین همایش تجلی یافته است.

دکترحدادنیا گفت: سبزوار با ظرفیت بیش از ۳۰ هزار دانشجو می تواند سومین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی را به صورت بین المللی درسال آینده برگزارکند.

وی افزود: دانشگاه حکیم سبزواری جزو ۲۲ دانشگاه محور کشور و یکی از ۶ دانشگاه برتر کشور در عرصه دیپلماسی علم و فناوری معرفی شده است.

دکترمهیارعلوی مقدم رئیس همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی نیز گفت: هدف از برگزاری این همایش آسیب شناسی آموزشی و مشخص شدن جایگاه زبان های خارجی در کشور است.

وی افزود: ۳۵۰ چکیده مقاله به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسوی به دبیرخانه همایش ارسال شد که با بررسی توسط هیئت ۲۰ نفره داوران ۲۰۰ مقاله به عنوان مقالات برتر درمجموعه ای با عنوان ‘همایش آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در ایران’ منتشر می شود.

وی اظهارکرد: آموزش و پیشرفت حرفه‌‌ای معلمان، کاربرد فناوری رایانه در آموزش و پرورش، تهیه مطالب درسی انگلیسی، تحلیل کلام، تاثیر ادبیات بر زیان فارسی و آموزش زبان فارسی و عربی موضوعات این مقاله ها را تشکیل می دهند.

دکترعلوی مقدم گفت: دراین همایش ۲ روزه نیز ۱۰۰ سخنرانی، ۲۰ نشست تخصصی، ۲ کارگاه، یک میزگرد و سه نشست عمومی برگزار می شود.

وی افزود: محور این نشست ها آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در نظام آموزش و پرورش فعلی، نهادهای آموزش عالی، دانشگاه و آموزشگاه های خصوصی است.

گفتنی است نخستین همایش ملی آسیب شناسی آموزش زبان های خارجی در ایران نیز اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ به مدت ۲ روز دراین دانشگاه برگزارشد.

کلید واژه ها: حکیم سبزواری