تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان البرز منعقد شد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۰ کد : ۳۱۰۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۵
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و فناوری مشترک با دانشگاه جامع علمی-کاربردی واحد استان البرز را به امضا رساند.
تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان البرز منعقد شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در بازدید دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان البرز ازدستاوردهای علمی وتحقیقاتی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تفاهم‌نامه‌ای نیز دراین زمینه منعقد شد.

دراین دیدار که با حضور دکترسادات حسینی رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی واحد استان البرز و دکترمحمودی نجفی مدیرکل اداره پشتیبانی فناوری و مدیریت دانش به نمایندگی ازسوی معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام شد برهمکاری در زمینه اجرای طرح‏های پژوهشی فناوری و نیمه صنعتی در راستای اولویت‏ های سازمان و دانشگاه تأکید شد.

همکاری در راستای مالکیت فکری و حقوق مالکیت معنوی، همکاری در راستای طراحی و اجرای دوره‌های مقدماتی و پیشرفته مرتبط با نوآوری، فناوری و مالکیت فکری، همکاری در تعریف و اجرای مشترک پروژه‌های تحقیقاتی ملی و بین المللی، همکاری دربرگزاری سمینارها، کنگره‏‌ها و کنفرانس‏های تخصصی حوزه‌های نوآوری، فناوری و مالکیت فکری، همکاری برای تأسیس مراکز نوآوری، پژوهشی و فناوری مشترک و برگزاری همایش‏های علمی و تحقیقاتی مشترک ازجمله توافقات انجام شده دراین تفاهم نامه بود.

همچنین انجام مشاوره یا نظارت بر طرح‏های در دست اجرا در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه جامع علمی-کاربردی واحد استان البرز، استفاده متقابل از منابع علمی کتابخانه‏ های دو طرف طبق مقررات سازمان و دانشگاه، انجام بازدیدهای متقابل علمی، همکاری در انتشار نشریات علمی مشترک، استفاده از سایر امکانات تحقیقاتی آزمایشگاهی، کارگاهی متقابل براساس ضوابط و برگزاری دوره‏ها و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت تخصصی با مشارکت یکدیگر و استفاده از مدرسان و امکانات طرفین از دیگر موارد مطرح شده دراین دیدار بود که مورد موافقت دو طرف برای همکاری متقابل قرارگرفت.

گفتنی است این تفاهم‌نامه به امضای دکترفرج اله مهنازاده معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و دکترسیدصاحب سادات حسینی رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی واحد استان البرز به امضا رسید.

کلید واژه ها: جامع علمی-کاربردی