رئیس دانشگاه حکیم سبزواری: درصدد راه اندازی گرنت آموزشی به عنوان نخستین دانشگاه در کشور هستیم

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۲ کد : ۳۱۰۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۵
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: سال ۹۶ سال کیفی سازی آموزش در دانشگاه حکیم سبزواری است در همین راستا درصدد راه اندازی گرنت آموزشی به عنوان نخستین دانشگاه در ایران هستیم.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری: درصدد راه اندازی گرنت آموزشی به عنوان نخستین دانشگاه در کشور هستیم

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جواد حدادنیا در نشست با رئیس و اعضای هیئت علمی دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه نیاز امروز آموزش عالی کشور ارتقای سطح آموزش است، یادآور شد: راه اندازی گرنت آموزشی مجزا از گرنت پژوهشی است به طوری که گرنت پژوهشی ناظر بر تحصیلات تکمیلی است اما گرند آموزشی برای تحصیلات کارشناسی اختصاص خواهد داشت.

وی با اشاره به تجربه موفق راه اندازی و اختصاص گرنت پژوهشی گفت: این تجربه موفق سبب شد دانشگاه حکیم سبزواری جهش چشمگیری در بحث علم و پژوهش داشته باشد و اینک دانشگاه ما، دانشگاه محور منطقه و جزو ۲۲ دانشگاه برتر کشور است.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه در سال ۹۶ درصدد ارتقای کیفیت آموزشی در دانشگاه هستیم، تاکید کرد: در همین راستا ستاد کیفی سازی آموزش در دانشگاه تشکیل شده و طرح توسعه آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی با چهار محور اصلی در این ستاد در حال تدوین است.

وی افزود: به روز رسانی سامانه های آموزشی؛ توسعه فضاهای آموزشی؛ ارتقای کیفیت آموزش و به سازی ساختارهای اداری حوزه آموزش چهار محور این طرح می باشد.

گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر زهرا بیگم مختاری حسینی مختاری رئیس دانشکده نفت و پتروشیمی گزارشی از عملکرد یکساله این دانشکده را ارائه کرد و در ادامه اعضای هیئت علمی به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل آموزشی و پژوهشی این دانشکده پرداختند.