از سوی سازمان امور دانشجویان ،زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج اعلام شد

۳۰ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۳ کد : ۳۱۰۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۸۷
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت علوم و بهداشت ابلاغ شد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتراحمد غلامی مدیرکل بورس و اعزام دانش...
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت علوم و بهداشت ابلاغ شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتراحمد غلامی مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان در خصوص زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه گفت: افزایش مقرری دانشجویان بورسیه با میانگین 10 درصد به تصویب هیئت وزیران رسیده ولی هنوز به سازمان امور دانشجویان ابلاغ نشده است و هر زمان که ابلاغ شود عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی ادامه داد: اگر پرداخت این افزایش مقرری به شش ماه نخست اول سال نرسد افزایش مقرری نیمه اول و دوم در نیمه دوم سال را باهم پرداخت خواهیم کرد.
دکترغلامی افزود: این افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج از کشور با میانگین 10 درصد بسته به کشورهای مختلف افزایش خواهد یافت و پس از ابلاغ از سوی دولت لازم الاجرا خواهد بود.
گفتنی است بر اساس  میزان مقرری ارزی دانشجویان بورسیه خارج از کشور دانشجویان شاغل به تحصیل در کشورهای سوئیس و دانمارک دارای بیشترین مقرری و دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور هند و به ویژه شهرهایی غیر از دهلی و بمبئی دارای کمترین مقرری هستند.

( ۱ )