در مراسم نکوداشت روز معلم و هفته آموزش ، استادان نمونه دانشگاه بیرجند معرفی شدند

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۳ کد : ۳۱۰۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۶
مراسم بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت هفته آموزش با حضور استاندار خراسان جنوبی در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار شد.
در مراسم نکوداشت روز معلم و هفته آموزش ، استادان نمونه دانشگاه بیرجند معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم اعضای هیئت علمی، هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه بیرجند حضور داشتند.

دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری و تبریک هفته معلم و هفته آموزش گفت: باید تلاش شود که معلم به جایگاه واقعی خود در جامعه برسد و این نیازمند توجه همه مسئولان به جایگاه معلمی است.

رئیس دانشگاه بیرجند سپس با برشمردن بخشی از توفیقات این دانشگاه در ابعاد مختلف، ارتقای کیفیت آموزشی، سطح دانشگاهی، ایجاد نظم و انضباط آموزشی و گسترش روابط علمی و بین المللی را از جمله سیاست های کلی دانشگاه بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه قریب به ۱۱ هزار نفر دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی مشغول تحصیل هستند، افزود: در دانشگاه بیرجند ۳۴۰ نفر عضو هیئت علمی تدریس می کنند که وضعیت هرم هیئت علمی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ نشان دهنده افزایش تعداد دانشیار و استاد تمام است.

سیدعلی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان اینکه جایگاه معلم و استاد نزد جامعه والاست به ضرورت تعامل بیشتر دانشگاه و صنعت تأکید کرد و گفت: تعامل بیشتر می باید در این دو حوزه صورت گیرد تا شاهد موفقیت های بیشتری در بخش پژوهش های کاربردی باشیم.

پرویزی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۴ هزار میلیارد تومان برای تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی در نظر گرفته شده است، گفت: از این اعتبار رقم قابل توجهی در اختیار بخش آموزش عالی برای نوسازی و تکمیل زیرساخت های پژوهشی قرار می گیرد.

گفتنی است در مراسم نکوداشت هفته معلم و هفته آموزش ازاستادان و کارشناسان نمونه آموزشی دانشگاه بیرجند تجلیل شد.