برگزاری آیین نکوداشت مقام معلم و استاد در دانشگاه بجنورد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۲ کد : ۳۱۰۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۷
مراسم نکوداشت مقام معلم و استاد در دانشگاه بجنورد برگزار شد.
برگزاری آیین نکوداشت مقام معلم و استاد در دانشگاه بجنورد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و تبریک هفته معلم و دهه سرآمدی اموزش گفت: دانشگاه بجنورد به عنوان دانشگاه منتخب استان روند شتابان رشد و توسعه را طی کرده است و برنامه ریزی لازم برای ادامه این فعالیت ها انجام شده است.

وی ادامه داد: این فعالیت ها در گرو تلاش بی وقفه و کار جهادی حوزه های مختلف دانشگاه است و تعامل مثبت و سازنده با دستگاه های اجرایی استان، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت علوم روند رشد و توسعه دانشگاه را تسریع کرده است.

دکتر احمد محقر، افتخار آفرینی های دانشگاه بجنورد در جشنواره های استانی، منطقه ای و کشوری و حوزه های دانشجویی را نتیجه اعتماد به جوانان و نگرش حمایتی، هدایتی و مشارکتی در بخش های تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرا دانست و تقویت کانال های ارتباط دانشگاه و جامعه را از مهم ترین اهداف دانشگاه در دوره حاضر دانست.

وی تصریح کرد: راه اندازی مرکز آپا، بسترسازی تاسیس مرکز شتابدهی کسب و کار استان، راه اندازی دبیرخانه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان و انجام مطالعات در زمینه آموزش های آزاد و مجازی از جمله فعالیت های ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه است که با رشدی منطقی دانشگاه را به اهداف خود نزدیک تر می کند.

در ادامه حجه الاسلام طیبی نسب، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بجنورد، ضمن گرامیداشت مقام معلم گفت: معلمی ادامه راه انبیاست وانبیای الهی نگاه ویژه ای به تعلیم و تعلم داشته اند.

وی ادامه داد: دانشگاه ها علاوه بر برنامه های آموزشی بایستی در جهت تزکیه نفس دانشجویان و آینده سازان کشور نیز تلاش کنند و فعالیت های خود را در ابعاد مختلف غنا بخشند.

در ادامه اعضای هیئت علمی به طرح سئوال ها و پیشنهادهای خود پرداختند و اعضای هیئت رئیسه به آنها پاسخ گفتند.


( ۱ )