نمایشگاه جشنواره حرکت دردانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۸ کد : ۳۰۹۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۳
نمایشگاه درون دانشگاهی دهمین جشنواره ملی حرکت، ویژه انجمن های علمی دانشجویی باحضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیئت رئیسه دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.
نمایشگاه جشنواره حرکت دردانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد رضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز، درآیین افتتاحیه این نمایشگاه با تاکید براینکه دانشجویان با برگزاری این گونه جشنواره‌های علمی نقش خود را در توسعه کشورمی کنند، گفت: بدون توسعه علمی، توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور میسر نخواهد شد و نقش دانشگاه دراین توسعه بسیار پر رنگ و اثرگذار است.

وی با تاکید براینکه برای برگزاری جشنواره ملی حرکت دردانشگاه تبریز دانشجویان و عوامل تلاش زیادی کرده‌اند به‌طوری که ۱۰ هزار نفر ساعت برای برگزاری هرچه بهتر آن تلاش شده است، اضافه کرد: برگزیدگان این جشنواره به بخش ملی و همچنین به کشورهای همسایه فرستاده خواهد شد.

فضل الله ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز دراین آیین با تاکید براینکه جشنواره ملی حرکت و گامی مهم و موثر برای ارتباط دانشگاه با صنعت است، گفت: درحال حاضر این جشنواره در سطح دانشگاه ها برگزارمی شود و برای توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت سعی می شود جشنواره های بعدی در فضای عمومی شهرها برگزارشود.

وی افزود: آیین نامه جدید برگزاری جشنواره حرکت طی چند روز آینده به دانشگاه ها ابلاغ می‌شود و برنامه ریزی می شود که این نوع جشنواره ها در سطح بین المللی نیز برگزارشود.

همچنین نمایش آثار، دستاوردها و تولیدات انجمن های علمی دانشگاهی، شناسایی، معرفی و تقدیر از انجمن‌های علمی دانشجویی برگزیده در عرصه‌های آموزشی، ترویجی، پژوهشی، فناوری، اختراع و ابتکار، کارآفرینی، نشریات علمی دانشجویی، شناسایی و معرفی شرکت های دانشجویی و صنایع کارآفرین، مدیران مخترع پژوهشگر، خیرین برگزیده صنعت و دانشگاه، ایجاد فن بازار و نمایشگاه دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی در کنار صنایع به منظور تقویت پیوندها میان صنعت، جامعه و دانشگاه و تلاش به منظور فرهنگ سازی در این مسیر از جمله اهداف مهم این جشنواره اعلام شده است.

این نمایشگاه در قالب ۲۶ غرفه و با شرکت ۶۱ انجمن علمی انشجویی دانشگاه تبریز ازسوی مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز در نگارخانه شهید آوینی واقع در ساختمان امور دانشجویان این دانشگاه برپا شده و از ۱۷ الی ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ بعداز ظهر برای بازدید علاقه مندان دایر است.

همچنین انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تبریز در مرحله کشوری نهمین جشنواره ملی حرکت که دردانشگاه شهیدباهنر کرمان برگزارشد، هفت عنوان برتر کشوری را از آن خود کرده و عنوان دانشگاه شایسته کشوری در حوزه انجمن های علمی را دریافت کرد.

گفتنی است هم اکنون ۷۲ انجمن علمی دراین دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

کلید واژه ها: تبریز