دریافت جایزه سالانه زنان درمهندسی انجمن جهانی IEEE بخش ایران توسط استاد دانشگاه یزد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۳ کد : ۳۰۹۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۳۸
درحاشیه بیست‌وپنجمین کنفرانس مهندسی برق ایران، دکتر زینل پور برنده جایزه سالانه زنان در مهندسی انجمن جهانی IEEE بخش ایران شد.
دریافت جایزه سالانه زنان درمهندسی انجمن جهانی IEEE بخش ایران توسط استاد دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زلفا زینل‌پور در مراسمی درحاشیه بیست‌وپنجمین کنفرانس مهندسی برق ایران که دردانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزارشد، موفق به دریافت جایزه سالانه زنان در مهندسی انجمن جهانی IEEE بخش ایران شد.

همچنین جایزه زنان در مهندسی (WIE) جایزه ای برای ایجاد انگیزه و تقدیر از زنان تلاش گر و خلاق و کارآفرین درعرصه های مختلف فعالیت IEEE در کشور است که هر سال به یکی از زنان مهندس که مشارکت و سهم عمده ای دراین راستا ( از طریق پژوهش، آموزش و فعالیت های اجرایی و صنعتی) داشته اند تعلق می گیرد.

اهداف کلی آن ارتقای فعالیت ها در راستای اهداف کمیته WIE, تشویق، ترغیب و تقدیر از زنان تلاش گر و تاثیرگذار و ارتقای جایگاه IEEE و WIE در ایران است.

انجمن جهانی آی ای ای ای IEEE بزرگ ترین انجمن حرفه ای در حوزه برق و کامپیوتر درسطح جهان است که بیش از ۴۰۰ هزار عضو در ۱۶۰ کشور جهان دارد. این موسسه حدود سی درصد از کل تولیدات علمی جهان در زمینه برق و کامپیوتر را منتشر می کند و شمار مجلات آن به عدد ۱۰۰ می رسد. یکی از کارهای مهم این موسسه در دنیا استانداردسازی است. شاخه ایران IEEE با قدمت بیش از ۴۰ سال مشغول فعالیت است.

گفتنی است یکی از فعالیت های سالانه این انجمن، شناسایی و تقدیر از فعالان این حوزه در سطح کشور است که در مراسمی در حاشیه کنفرانس مهندسی برق ایران از این فرهیختگان تقدیر شد.

کلید واژه ها: یزد


( ۲ )