از سوی انجمن شیمی ایران دکتر کاظم کارگشا به عنوان شیمیدان برجسته کشور انتخاب شد

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۹ کد : ۳۰۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۲
دکتر کاظم کارگشا استاد تمام پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران از سوی انجمن شیمی ایران به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال 1393 در شاخه شیمی تجزیه انتخاب شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر ک...
از سوی انجمن شیمی ایران دکتر کاظم کارگشا به عنوان شیمیدان برجسته کشور انتخاب شد
دکتر کاظم کارگشا استاد تمام پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران از سوی انجمن شیمی ایران به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال 1393 در شاخه شیمی تجزیه انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر کارگشا مدرک کارشناسی خود را در تهران و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری را نیز  در رشته شیمی تجزیه از دانشگاه لندن دریافت کرده و پس از اتمام تحصیلات در سال 1358 به کشور مراجعت کرد و به مدت 35 سال در عرصه آموزش ، تحقیق و پژوهش مشغول خدمت می باشد.
وی همچنین 35 مقاله ISI در مجلات و ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ رسانده است ، 142 مقاله به کنفرانس ها ،کنگره ها و همایش های علمی ارائه کرده و تهیه 23 طرح پژوهشی،تألیف ، ترجمه و چاپ 3 جلد کتاب را نیز در کارنامه خود دارد که یکی از کتاب ها در سال 1368 به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی انتخاب و لوح سپاس دریافت کرده است.
استاد راهنمای 59 دانش آموخته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های تهران ،صنعتی شریف ،تربیت مدرس ،الزهرا (س)،خوارزمی و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و 6 دانش آموخته دکتری در دانشگاه های صنعتی شریف ، شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر فعالیت های وی می باشد.
دکتر کارگشا درطی سالهای 90 تا 93  ریاست پژوهشکده فناوری های پاک پژوهشگاه شیمی را عهده دار بوده و به عنوان پژوهشگر برتر این پژوهشگاه مورد تقدیر قرار گرفته است .
گفتنی است انجمن شیمی ایران در مراسم افتتاحیه هفدهمین کنگره شیمی ایران که دهم شهریور سال جاری در دانشگاه ولیعصر رفسنجان  (عج) برگزار می شود با اعطای لوح سپاس از زحمات و خدمات ارزشمند این استاد فرهیخته تجلیل می کند .
 
 
 

( ۱ )