همایش تجلیل از استادان دانشگاه جیرفت برگزار شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۳ کد : ۳۰۹۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۷
همایش تجلیل از از استادان دانشگاه جیرفت با حضور سرپرست دانشگاه، معاونان و اعضای هیئت علمی برگزار شد.
همایش تجلیل از استادان دانشگاه جیرفت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سرپرست دانشگاه جیرفت در این آیین ضمن گرامی داشت سالروز شهادت استاد بزرگ شهید مطهری گفت: ۱۲ اردیبهشت ماه یادآور فرزانگی فیلسوف برجسته استاد شهید مطهری است. معلم پاکباخته‌ای که در عرصه تعلیم و تربیت زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به یادگار گذاشت.

دکتر شاپور کوهستانی افزود: مطالب استاد مطهری فضای اندیشه‌ای جامعه را متحول کرد و امروزه صاحب‌نظران و اندیشمندان داخلی و خارجی از آثار علمی و فرهنگی ایشان بهره‌برداری می کنند زیرا آثار شهید مطهری نیاز جامعه امروزی را رفع می‌کند.

وی با اشاره به تلاش مراکز علمی و دانشگاهی برای تبدیل علم به ثروت تصریح کرد: استادان دانشگاه باید به سمت چشم‌اندازی حرکت کنند که بتواند علم خود را تجاری سازی کنند.

دکتر کوهستانی با بیان این مطلب که اعضای هیئت علمی باید آینده‌ای را برای خود ترسیم کنند که در آن علاوه بر انتقال دانش و تجربه های قبلی، به تولید علم نیز بپردازندخاطرنشان کرد: آینده دانشگاه‌ها باید به سمت پیوند با کارآفرینی پیش رود چرا که اگر کشوری از دانشگاه پیشرو، خلاق و کارآفرین برخوردار نباشد در عرصه‌های جهانی نیز کارآمد و تاثیرگذار نخواهد بود.

سرپرست دانشگاه جیرفت لازمه تاثیرگذاری دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف علمی، اجتماعی و اقتصادی را ارتقای سطح کیفی آنها دانست و ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توسعه کمی قابل توجهی را در بخش دانشگاه‌ها شاهد هستیم لذا باید بر روی افزایش سطح کیفی دانشگاه‌های خود تمرکز کنیم.

دکتر کوهستانی با بیان اینکه امروزه مرزهای جغرافیایی در برخی از شاخص‌ها درهم شکسته و فاقد کارایی هستند، یادآور شد: مرزهای واقعی در اختیار علم و فناوری قرار دارد و هر کشور که بتواند در این عرصه به خوبی قدم بردارد موفق خواهد بود.

وی با اشاره به ارتباط دانشگاه جیرفت با دانشگاه‌های کشور های اروپایی افزود: باید آمادگی لازم در دانشگاه برای ایفای نقش برجسته در عرصه رقابت جهانی و ارتقای علمی که احیای گذشته پرافتخار کشور در عرصه علم و دانش را به همراه دارد، فراهم شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با استادان دانشگاه به دو نکته مهم توجه کردند، و گفتند: نقشه جامع علمی کشور و آمایش آموزش عالی دو نکته ای است که باید به آن توجه ویژه داشت لذا همه اعضای هیئت علمی باید در این راستا تلاش کنند.

دکتر کوهستانی نیاز امروز کشور به شرکت‌های دانش بنیان خیلی بیشتر شده چراکه امروز دنیا در یک عرصه رقابتی قرار گرفته است و فناوری و علوم مختلف به سرعت در حال تحول هستند لذا باید دانشجویان و استادان در این مسیر گام بردارند.

 


( ۱ )