نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی: ارتباط بین دانشگاه جیرفت و دانشگاه های خارج از کشور باید تقویت شود

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۳ کد : ۳۰۹۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۵۹
نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتباط بین دانشگاه جیرفت و دانشگاه های خارج از کشور باید تقویت شود.
نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی: ارتباط بین دانشگاه جیرفت و دانشگاه های خارج از کشور باید تقویت شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، یحیی کمالی پور در آیین افتتاح ۲ طرح ورزشی در دانشگاه جیرفت گفت: برای استفاده بهینه از ظرفیت های جنوب استان لازم است ارتباط بین دانشگاه جیرفت با دیگر دانشگاه های خارج از کشور تقویت شود.

کمالی پور افزود: جنوب استان سرشار از پتانسیل های معدنی، کشاورزی و گردشگری می باشد و دانشگاه جیرفت می تواند در شناسایی این ظرفیت ها نقشی اساسی را ایفا کند.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که می تواند در تبادل بین فرهنگ، گردشگر و تکنولوژی مثمر ثمر باشد ارتباط بین دانشگاه هاست و دانشگاه جیرفت به عنوان قطب علمی جنوب استان توانسته است این مهم را به خوبی عملیاتی کند.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: همین که جامعه علمی ما بداند می تواند در تمامی حوزه ها تاثیرگذار باشد و در حقیقت توانسته ایم قدم بزرگی را برداریم و به توفیق زیادی رسیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: باید با کارگروه های علمی که در این دانشگاه ایجاد شده است تعامل بیشتری برقرار کنیم تا بتوانیم دانشگاه را در تمامی مسائل شهر دخالت دهیم.

وی ادامه داد: همانطور که در حوزه مدرسه سازی در این شهرستان انقلابی ایجاد شده است امیدواریم در زمینه تولیدات دانشگاهی انقلابی دیگر را خلق کنیم.

فرماندار جیرفت هم در این مراسم گفت: ابتدای پیروزی انقلاب حتی یک دانشگاه هم در جیرفت وجود نداشت اما هم اکنون هشت دانشگاه با ۲۰ هزار دانشجو در این شهرستان فعال هستند که نشان از همت مردم این منطقه در توسعه دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه مهم ترین نقش را در توسعه می تواند ایفا کند گفت: در این زمینه باید بستر همدلی فراهم شود.

فرماندار جیرفت عنوان کرد: زنجیره خدمات از پایتخت تا شهرستان تکمیل شده و تمامی این برنامه ها برای رونق توسعه توسط مسئولان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رصد می شود.

 


( ۱ )