دو طرح سلامت و ورزشی در دانشگاه جیرفت افتتاح شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۱ کد : ۳۰۹۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۱
مرکز کنترل تندرستی و مشاوره ورزشی و سالن ورزشی دانشگاه جیرفت با حضور نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان این دانشگاه راه اندازی شد.
دو طرح سلامت و ورزشی در دانشگاه جیرفت افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سرپرست دانشگاه جیرفت در حاشیه این افتتاح گفت: به دلیل تغییر سبک زندگی و لزوم انجام امور روزمره بوسیله رایانه ها و در شرایط با تحرک پایین، افراد زیادی در خطر افزایش وزن یا چاقی قرار می گیرند که بسیاری از این افراد به موقع شناسایی شده و مورد مداخلات درمانی نظیر برنامه های ورزشی و فعالیت بدنی به همراه مشاوره تغذیه قرار می‌گیرند.
شاهپور کوهستانی تصریح کرد: از طرف دیگر شیوع ناهنجاری های اسکلتی در عصر حاضر که مجدداً ناشی از عادت های غلط روزمره و وضعیت های نامناسب بدنی است، افزایش یافته و به همین منظور در راستای پیشگیری و اصلاح این ناهنجاری ها و عوارض جسمانی اداره تربیت بدنی دانشگاه جیرفت اقدام به راه اندازی مرکز کنترل تندرستی و مشاوره ورزشی کرده است.
وی گفت: در این مرکز ضمن اطلاع رسانی عمومی از خطرات چاقی و افزایش وزن، ارزیابی های لازم و ارائه راهکارهای تمرینی و تغذیه ای زیر نظر متخصصان فیزیولوژی و تغذیه ورزشی و همچنین آسیب شناسی و حرکات اصلاحی ارائه می شود.
وی عنوان کرد: این مرکز با این کیفیت تنها مرکز در جنوب استان می باشد که با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون ریال از بودجه وزارت علوم و همچنین ۱۵۰ میلیون ریال هم از محل درآمدهای دانشگاه راه اندازی شده است.
کوهستانی در مورد سالن ورزشی دانشگاه جیرفت گفت: ۵۵۰ میلیون ریال از بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۲۰ میلیون ریال هم از محل درآمدهای این دانشگاه برای تجهیز لوازم بدنسازی این باشگاه در محل دانشگاه هزینه شده است.
دانشگاه جیرفت با زیربنای حدود ۲۰۰ هزار متر مربع در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۷۰۰ دانشجو در ۴۹ رشته و گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد.
 


( ۱ )