سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان مناطق ۲ و ۹ کشور در دانشگاه مازندران برگزار شد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۵ کد : ۳۰۹۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۱
آیین افتتاحیه سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان مناطق ۲ و ۹ کشور با حضور حافظان، قاریان و علاقه مندان به علوم قرآنی در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد.
سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان مناطق ۲ و ۹ کشور  در دانشگاه مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور تعدادی از استادان، کارشناسان و دانشجویان ۲۷ دانشگاه و موسسات آموزش عالی از دو منطقه ۲ و ۹ کشور برگزار شد، دکتر حیدر جانعلیزاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران ضمن قرائت متن پیام حضرت آیت الله سبحانی، به حاضران و میهمانان حاضر در جشنواره قرآنی خیرمقدم و خوشآمد گفت.

دکتر جانعلیزاده افزود: صدای صلوات خاصه بر ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) و تیمم به آیات مبارکه قرآن و حضور شما مانوسان با قرآن خیلی جای افتخار دارد که بنده کوچکی به شما خیر مقدم بگویم و افتخار خود را به گونه ای خیلی رسا به شما عزیزان اعلام کنم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برگزاری این دوره از مسابقات به میزبانی دانشگاه مازندران گفت: مرحله ای که در آن حضور دارید مرحله ی منطقه ای جشنواره قرآنی است. ۵ مرحله را برای جشنواره قرآن و عترت در کشور طراحی کرده اند. مرحله دانشگاهی، بازبینی و داوری آثار ارسالی که دبیرخانه این همایش به دانشگاه مازندران اعطا شد، مرحله منطقه ای که در واقع امروز در خدمت شما هستیم از هر رشته سه نفر که بیشترین امتیاز را کسب کنند به مرحله ی کشوری راه پیدا می کنند و در نهایت مرحله ملی است که شامل وزراتخانه هایی مانند وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی، دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی - کاربردی و فرهنگیان می شود.

گفتنی است آیین افتتاحیه سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان مناطق ۲ و ۹ کشور با برگزاری تواشیح توسط گروه بین المللی یاسین و ادای احترام به جایگاه شهدای گمنام دانشگاه مازندران به پایان رسید و پس از آن قاریان، حافظان و ممتازان علوم قرآنی در گروه پسران و دختران در دو سالن اجتماعات دانشکده ی هنر و معماری و سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی دانشگاه مازندران به رقابت پرداختند.