نماینده ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی: استان مازندران باید دارای دانشگاهی در شان موقعیت و ظرفیتش باشد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۷ کد : ۳۰۹۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۹
یوسف نژاد نماینده ساری و میاندرود و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست با وزیر علوم و استاندار مازندران گفت: فعال کردن مراکز رشد در مازندران بسیار مهم است.
نماینده ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی: استان مازندران باید دارای دانشگاهی در شان موقعیت و ظرفیتش باشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: استان مازندران باید دارای دانشگاهی در شان موقعیت و ظرفیتش باشد و مسئولان دانشگاهی باید گره ای از مشکلات استان بگشایند.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه کشور توجه خاصی به مسائل کشاورزی شده است که باید از آن به نحو مطلوب بهره گرفت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: موقعیت مازندران از نظر اقلیمی، فرهنگی و اقتصادی به بخش کشاورزی وابسته است و همه باید قبول کنند که رشد و اعتلای مازندران جز از مسیر کشاورزی نمی گذرد.

یوسف نژاد کارهای انجام شده در حوزه کشاورزی مازندران بویژه در دولت یازدهم را قابل ستایش توصیف کرد و خواستار شتاب بخشی به حل مشکلات و ارتقای ظرفیت های مختلف بخش کشاورزی شد.

وی افزود: مازندران تامین کننده بخش زیادی از نیاز غذائی کشور است و تقویت بخش کشاورزی استان به نوعی تقویت امنیت غذایی کشور است و بر اساس آمارهای رسمی، هم اکنون ۷۲ محصول کشاورزی در مازندران کشت می شود و این استان در تولید هفت نوع از این محصولات شامل برنج، مرکبات، کیوی، مرغ، گل و گیاه، انواع ماهی و علوفه رتبه اول را دارد و در تولید هشت نوع محصول دیگر هم دارای رتبه دوم و سوم کشور است.