وزیر علوم در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری : دانشگاه ها باید داشتن طرح جامع را جدی بگیرند

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۲:۵۶ کد : ۳۰۹۴۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴۱
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیئت همراه در سفر به استان مازندران در نشستی با استاندارمازندران ، نمایند ساری و میاندرود و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در سالن کنفراس این دانشگاه مسائل آموزش عالی منطقه را مورد بررسی قرار دادند.
وزیر علوم در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری : دانشگاه ها باید داشتن طرح جامع را جدی بگیرند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر محمد فرهادی در سخنانی اظهار داشت: دانشگاه ها باید داشتن طرح جامع را جدی بگیرند و بر اساس این طرح های راهبردی مسیر فعالیت شان را بپیمایند.

وزیر علوم از تخصیص بودجه های مناسب به خصوص برای دانشجویان دختر به عنوان بخشی از فعالیت های دولت یازدهم نام برد و افزود: تخصیص سرانه های مورد نیاز دانشجویان دختر در این دولت مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم تلاش شد تا اراضی مناسبی به پارک های علم و فناوری داده شود، افزود: به منظور تسهیل فضای خوابگاه های دانشجویی، از امسال ممنوعیت ساخت خوابگاه برداشته شد و خیرین، می توانند برای ساخت خوابگاه با دولت مشارکت کنند.

دکتر فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود، تخصص گرایی دانشگاه ها را از دیگر برنامه های مورد توجه این وزارتخانه برشمرد تصریح کرد: باید همه دانشگاه‌های پراکنده و مرتبط نیز با مطالعه به هم نزدیک شوند و محصولات، فناوری‌های رشته‌های کشاورزی باید وارد بازار کار شود و در این زمینه باید نیروی انسانی کار آمد تأمین شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بودجه‌های دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر سرانه‌ای شده است، گفت: آن دسته ازپارک‌‌های علم و فناوری موفق هستند که در ارتباط با دانشگاه باشند چون می‌توانند شرکت تاسیس کرده و ثبت اختراع کنند و تجاری سازی انجام دهند..

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان سخنان خود با بیان اینکه استان مازندران از دانشگاه های جامع و تخصصی خوبی برخوردار است که لازم است آنها به صورت منطقی ساماندهی شوند، گفت: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از سال ۵۲ فعال بوده و باید در این دانشگاه برای تکمیل رشته‌های کشاورزی، زیست و شیلات و سایر رشته های مرتبط اقدامات اساسی صورت گیرد.